Moment wejścia rosyjskiego wojska na Ukrainę [WIDEO]

moment wejścia rosyjskiego wojska

Moment wejścia rosyjskiego wojska na Ukrainę! W sieci pojawiły się kolejne zatrważające materiały wideo z inwazji Rosjan. Ciężki sprzęt bojowy oraz żołnierze wkroczyli na tereny Ukrainy już w czwartek nad ranem – wszystko na rozkaz Władimira Putina. Jak podaje RMF24.pl – Ukrainę zaatakowano z powietrza i z ziemi. Niestety, jak donoszą media, rozpoczęła się kolejna fala ostrzału Ukrainy. Materiały zobaczycie w dalszej części tekstu.

Moment wejścia rosyjskiego wojska na Ukrainę [WIDEO]

W sieci pojawiają się kolejne zatrważające materiały z dzisiejszej inwazji Rosji na Ukrainę. Jak czytamy w portalu RMF24.pl – wojskowy sprzęt Rosjan „przekroczył w czwartek granicę Ukrainy w obwodach czernihowskim i sumskim na północy kraju oraz ługańskim i charkowskim na wschodzie”. Wszystko poprzedziły jednak ataki artyleryjskie, gdzie celami były oddziały ukraińskiej straży granicznej.

W telewizjach całego świata pokazywano poniższe nagranie. Na wideo widać, jak rosyjskie wojsko przekroczyło granicę Ukrainy:

ZOBACZ TAKŻE: REZERWIŚCI WEZWANI PRZEZ ARMIĘ NA OBOWIĄZKOWE ĆWICZENIA W POLSCE? POJAWIAJĄ SIĘ NAJNOWSZE DONIESIENIA!

Ukraińskie władze – zestrzelono trzy rosyjskie helikoptery

Z przekazów medialnych wynika, że mimo ataku z trzech stron, Ukraina stara się bronić. RMF24.pl podaje, że po południu w czwartek rozpoczęła się kolejna faza ataku rakietowego Rosjan. Zaatakowane zostało między innymi lotnisko wojskowe w Hostomelu. Jak jednak donoszą ukraińskie władze, udało się zestrzelić trzy rosyjskie helikoptery. RMF24.pl podaje ponadto, że w obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy zestrzelono jeden helikopter i pięć samolotów należących do Rosjan.

Materiały wideo mające pochodzić z Hostomelu publikowane są także w serwisie Twitter:

źródło: RMF24.pl, Twitter, YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.