Szaleństwo na stacjach benzynowych w Polsce. Czy paliwa może zabraknąć?

szaleństwo na stacjach benzynowych

Szaleństwo na stacjach benzynowych w Polsce. Od wczoraj wiele osób zastanawia się – czy paliwa może zabraknąć? Takie głosy dochodziły z kilku miejsc w kraju, gdzie przed stacjami ustawiały się ogromne kolejki pojazdów. Gdyby tego było mało, gdzieniegdzie pojawiały się też horrendalne ceny za litr paliwa. Z umieszczanych w sieci zdjęć wynika, że dochodziły nawet do pułapu 9,99 złotych/litr. W sieci wszystko wyjaśnił Daniel Obajtek z Orlenu. Stacje, które nieuczciwie podnosiły ceny, zostaną ukarane.

Szaleństwo na stacjach benzynowych w Polsce. Szokujące ceny za litr paliwa

Od wczoraj, kiedy to Rosja zaatakowała Ukrainę, w Polsce wybuchła niemała panika związana z ewentualnymi brakami paliwa lub istotną podwyżką cen paliw. Wszystko skutkowało potężnymi kolejkami przed stacjami benzynowymi. Gdyby tego było mało, sieć zalały zdjęcia paragonów oraz totemów prezentujących ceny za litr. Te gdzieniegdzie sięgały nawet 9,99 złotych/litr. Okazało się, że niektóre stacje celowo manipulowały cenami, widzą ogromne zainteresowanie paliwem. Do sytuacji odniósł się Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen. Na Twitterze pisał:

ZOBACZ TAKŻE: PRZERAŻAJĄCE PRZEMÓWIENIE WŁADIMIRA PUTINA. „KTOKOLWIEK SPRÓBUJE NAM PRZESZKODZIĆ…”

Czy paliwa może zabraknąć? Prezes Zarządu PKN ORLEN Daniel Obajtek uspokaja

W związku z szaloną sytuacjach na stacjach benzynowych, pojawiły się obawy, że benzyny i ropy może po prostu zabraknąć. Dochodziły nawet głosy, że w niektórych miejscach chwilowo doszło do takich sytuacji. Do tego także odniósł się Prezes Zarządu PKN Orlen, Daniel Obajtek, który uspokajał:

źródło: RMF24.pl, Twitter; źródło zdjęcia: Twitter Daniel Obajtek

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.