Rosjanie ostrzelali ukraińskie zoo – zginęły zwierzęta

Rosjanie ostrzelali ukraińskie zoo

Siły rosyjskie po raz kolejny udowodniły, że jakiekolwiek zasady dla nich nie istnieją. Tym razem do tragedii doszło w Ekoparku Feldmana mieszczącym się w obwodzie charkowskim. Ostrzelane zostało tamtejsze zoo. Ze wstępnych doniesień dowiadujemy się, że śmierć poniosły dwa orangutany i szympans.

Agresja Rosji na Ukrainę

24 lutego rozpoczął się atak Rosji na Ukrainę, będący eskalacją konfliktu trwającego od 2014 roku. Zacięte walki trwają po dziś dzień, a nasi wschodni sąsiedzi dzielnie odpierają ataki wroga. W dalszym ciągu dochodzi do licznych bombardowań, w których giną również cywile. Siły rosyjskie nie zważając na jakiekolwiek zasady ostrzeliwują budynki cywilne i jak donoszą najnowsze informacje – również zoo.

ZOBACZ TAKŻE: DONIESIENIA Z POLA WALKI – ROSJANIE ROBIĄ TO Z CIAŁAMI ZMARŁYCH ŻOŁNIERZY

Rosjanie ostrzelali ukraińskie zoo

Feldman Ekopark znajduje się w obwodzie charkowskim. Jak poinformowali pracownicy zoo, z nocy z 17 na 18 marca doszło do ataku na park. Klatki ze zwierzętami zostały ostrzelane z moździerzy. Na ten moment wiadomo o śmierci dwóch orangutanów oraz szympansa.

„Feldman Ekopark został ponownie zaatakowany przez rosyjskich agresorów. W wyniku ostrzału z moździerza zniszczone zostały zimowe klatki małp człekopodobnych. Według wstępnych danych, zginęły dwa orangutany i szympans. Teraz nie ma szans na dostanie się na miejsce zdarzenia, szczegółowe dane o stratach zostaną ustalone” – czytamy w poście zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Niestety to nie koniec tragicznych wiadomości, bowiem siły rosyjskie ponownie obrały sobie za cel Ekopark. 7 marca 2022 roku również doszło ostrzału zoo. Wówczas w ataku zginęło dwóch pracowników, którzy zajmowali się karmieniem zwierząt. Ponadto niektóre klatki zostały zniszczone, a przebywające tam zwierzęta zdołały uciec. Mowa m.in. o wilkach.

 

źródło: Facebook, o2.pl, zdjęcie – Instagram Feldman Ekopark 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.