Szokujące zdjęcia prosto z rosyjskiego bazaru – aż trudno w to uwierzyć…

Rosyjski targ

Symbol „Z” kojarzony jest z armią rosyjską, stąd w wielu krajach został zakazany. Sprawa zupełnie inaczej wygląda w samej Rosji, gdzie promowana jest tzw. „Z-mania”. Zdjęcia z rosyjskiego bazaru trafiły do sieci i zszokowały świat.

Symbol „Z”

Od rozpoczęcia inwazji Rosji na Ukrainę znakiem kojarzonym z armią rosyjską jest litera „Z”. Znajduje się ona między innymi na czołgach, wozach opancerzonych, wyrzutniach rakiet itp., a czasem litera ta wpisana jest również w kwadrat. Ukraińska Gwardia Narodowa poinformowała, że „Z” oznacza siły nacierające z Krymu.

W wielu krajach zakazano używania tego symbolu, jako przeciwstawienie się działaniom Rosji. Sytuacja zgoła inaczej prezentuje się w samej Rosji, gdzie „Z” promowane jest gdzie tylko się da. Symbol ten jest wszechobecny i jak informuje Biełsat, można go znaleźć nawet… na wiadrach na bazarze.

Kolejna odsłona absurdów Z-manii: targ mięsny w #Rosji. Napis na wiadrze: „Nie zostawiamy swoich” – czytamy w poście Biełsatu.


ZOBACZ TAKŻE: ROSJANIE PRZED INWAZJĄ NA UKRAINĘ CHCIELI ZAATAKOWAĆ INNY KRAJ

Symbole na rosyjskim sprzęcie

Warto wspomnieć, że na licznych zdjęciach pochodzących z frontu można było zobaczyć również oznaczenia literami: O, V, X oraz A. Ukraińska Gwardia Narodowa twierdzi, że literę „O” mają nosić pojazdy, które operowane są z terenów Białorusi. „V” to oznaczenie piechoty morskiej, „A” ma oznaczać siły specjalne, natomiast „X” to gwardia czeczeńska.

Warto wspomnieć, że 24 lutego 2022 roku rozpoczął się zmasowany atak Rosji na Ukrainę, będący eskalacją konfliktu trwającego od 2014 roku. Sytuacja na terenach naszych wschodnich sąsiadów wciąż nie jest stabilna, a z każdym dniem liczba ofiar rośnie. Z najnowszych informacji dowiadujemy się, że spore straty odnotowano po stronie rosyjskiej, bowiem szacuje się, że śmierć poniosło około 20 tys. rosyjskich żołnierzy.

 

źródło: Biełsat, zdjęcie – Twitter

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.