Rosja zapłaci rodzinom poległych na wojnie. Na tyle wyceniono tam życie żołnierzy!

rosja zapłaci rodzinom

Rosja zapłaci rodzinom poległych na wojnie. W sieci jednak bardzo dużo mówi się o tym, na ile wyceniono tam życie żołnierzy. Zdaniem obserwatorów – na podstawie informacji, jakie ukazują się w sieci – jest to skandaliczna kwota. Portal TVP Info podaje, że za jednego poległego żołnierza, jego rosyjska rodzina otrzymuje jedynie około 100 dolarów. Innymi słowy, ma być to 11 tysięcy rubli, a jak dobrze wiadomo, ta waluta przez ogrom sankcji traci swoją wartość. Ile w przeliczeniu na złotówki otrzymują bliscy poległych na Ukrainie Rosjan?

Rosja zapłaci rodzinom poległych na wojnie. Na tyle wyceniono życie żołnierzy!

Kolejne szokujące wieści dotyczące wojny ujrzały światło dzienne! Tym razem do sieci wyciekły szczegółowe informacje dotyczące tego, ile Rosja zapłaci rodzinom poległych w wojnie żołnierzom, walczących po stronie Moskwy. Trzeba przyznać, że kwoty, które pojawiły się w sieci – po prostu szokują.

Mianowicie – jak podaje portal TVP Info – rodziny rosyjskich żołnierzy, którzy już nie wrócą z wojny do swoich domów, otrzymają 11 tysięcy rubli. Teraz trzeba jednak bardzo szybko wyjaśnić, o jakiej kwocie mówimy tak naprawdę. Doskonale bowiem wiadomo, że wobec potężnych sankcji, rubel gwałtowni traci swoją pozycję. Aktualnie 11 tysięcy rubli to około… 100 dolarów. Aby jeszcze bardziej uzmysłowić, ile pieniędzy od państwa otrzymają bliscy poległych na wojnie – 11 tysięcy rubli to w przeliczeniu na polską walutę około 450 złotych. Na tyle Rosjanie wycenili ludzkie życie.

ZOBACZ TAKŻE: CYWILE ODPIERAJĄ WOJSKA ROSJI GOŁYMI RĘKAMI! W SIECI POJAWIŁY SIĘ NIEPRAWDOPODOBNE NAGRANIA – TO SIĘ NAZYWA BOHATERSKA I HEROICZNA POSTAWA! [WIDEO]

Ukraińskie władze podają, ile rosyjskich żołnierzy jak na ten moment straciło życie w wojnie

Codziennie pojawiają się nowe raporty, dotyczące strat po obu stronach konfliktu. Jak jednak łatwo się domyślić, liczby podawane przez Ukraińców dość znacznie różnią się od tego, co publikują agresorzy, czyli Rosjanie.

Według Rosji, zginęło około 500 żołnierzy i oficerów – tak podawali dziennikarze TVN, powołując się właśnie na rosyjskie oficjalne komunikaty. W tvp.info czytamy natomiast, że ukraiński sztab szacuje, iż w wojnie zginęło około 5710 rosyjskich żołnierzy. TVN podkreślił jednak, że podawane przez Rosję liczby są zdecydowanie zaniżanie – i to nawet kilkukrotnie.

źródło: TVN, tvp.info

zdjęcie: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.