Złodzieje przyklejani do słupów – tak Ukraińcy walczą z rabusiami!

Złodzieje przyklejani do słupów

Stan wojny to czas wzmożonego działania złodziei. Rabusie często wykorzystują ten moment, by się wzbogacić. Ukraińcy znaleźli na nich sposób i osoby przyłapane na kradzieży są przyklejane do słupów. Ukraińska Policja Narodowa opublikowała zdjęcia.

Sytuacja na Ukrainie

Ukraińcy w dalszym ciągu dzielnie bronią swojego kraju, odpierając atak rosyjskiego wojska. Rosjanie zdecydowali się na brutalną wojnę, bombardując budynki mieszkalne, placówki oświaty, sierocińce czy szpitale. Niestety w dalszym ciągu rośnie liczna zabitych cywili.

Trwa 7 dzień starć. W sieci znajdziemy wiele nagrań obrazujących zniszczenia oraz waleczne i dzielne postawy Ukraińców. Niestety jak przystało na wojnę, niepewną i niestabilną sytuację wykorzystują złodzieje, którzy szabrują sklepy oraz budynki, które uległy zniszczeniu.

ZOBACZ TAKŻE: CYWILE ODPIERAJĄ ATAK ROSJI GOŁYMI RĘKAMI [WIDEO]

Złodzieje przyklejani do słupów

Ukraińska Policja Narodowa jak i sami obywatele zdecydowali się na szczególny sposób karania złodziei. Zatrzymanych na gorącym uczynku rabusi przykleja się do słupów i oznacza podpisem „złodziej”. W sieci znajdziemy wiele zdjęć przedstawiających nieuczciwych obywateli.

„W czasie kiedy państwo ogłosiło stan wojenny, kiedy prawdziwi patrioci powstrzymują atak wroga, kiedy my razem z innymi służbami bronimy 24/7 są tacy, którzy korzystając z tak trudnej sytuacji w państwie pozwalają sobie na grabież…Takich drani, my, troskliwi obywatele, utrzymujemy. Poniosą odpowiedzialność z całą powagą prawa czasu wojny. (…) Każdy rabuś będzie nie tylko zatrzymany, ale także zniesławiony i ukarany” – napisała Ukraińska Policja Narodowa.

Agresja Rosji na Ukrainę

Przypomnijmy, że 24 lutego Rosja zaatakowała Ukrainę. Obecnie jesteśmy świadkami nie tylko wojny militarnej, ale również informacyjnej i cybernetycznej. Oprócz walk żołnierzy, wojnę Rosji wypowiedziała również grupa hakerska Anonymous, która z każdym kolejnym dniem udowadnia swoją potęgę.

ZOBACZ TAKŻE: ANONYMOUS PRZESYŁA WIADOMOŚĆ DO PUTINA: „TO TYLKO KWESTIA CZASU I UJAWNIMY…”

W związku z atakiem Rosji na Ukrainę, do Polski przyjeżdżają setki tysięcy osób uciekających przed wojną. Na ten moment do naszego kraju przyjechało około 300 tys. wschodnich sąsiadów.

 

źródło: Facebook Ukraińskiej Policji Narodowej

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.