Cywile odpierają wojska Rosji gołymi rękami! W sieci nagrania [WIDEO]

cywile odpierają wojska

Cywile odpierają wojska Rosji gołymi rękami! W sieci pojawiły się kolejne nieprawdopodobne nagrania, które ukazują heroizm i bohaterstwo Ukraińców w walce z rosyjską inwazją na ich kraj. Ludność cywilna robi co może, aby pomóc w obronie państwa. W sieci roi się od zdjęć i nagrań, na których mieszkańcy Ukrainy przygotowują koktajle Mołotowa i ustawiają fortyfikacje na wjazdach do miast. Mało tego – grupy osób gołymi rękami odpierają napór wroga, co także udowadniają publikowane w sieci nagrania. Znajdziecie je poniżej.

Cywile odpierają wojska Rosji gołymi rękami! W sieci pojawiają się zdumiewające nagrania [WIDEO]

Ukraina zaskakuje cały świat. Choć mogło się wydawać, że w walce z gigantem za jakiego uważana była Rosja, Ukraińcy nie mają zbyt wielkich szans – ostatnie dni zdają się nieco zmieniać perspektywę. Ukraiński naród zjednoczył się w walce i dzielnie odpiera napór zdawałoby się o wiele silniejszego wroga. Walki podjęło się zarówno ukraińskie wojsko, jak i ludność cywilna. To właśnie cywilom wydano broń, a sami wyposażyli się oni w tak zwane koktajle Mołotowa. Wszystko po to, by powstrzymać wrogie siły, które starają się zdobywać kolejne miasta.

Odwaga i bohaterstwo Ukraińców nie zna granic. W sieci pojawiły się nawet materiały, na których dzielni obywatele tegoż kraju odpierają rosyjskiego najeźdźcę… gołymi rękami! Jedno z nieprawdopodobnych wręcz nagrań, można zobaczyć poniżej:

Na materiale widać, jak zdezorientowany rosyjski żołnierz wyciąga karabin i oddaje strzały w powietrze, aby odstraszyć zebrany tłum. To jednak nie skutkuje. Powyższe obrazki – jak czytamy na Twitterze – miały być zarejestrowane w Melitopolu – mieście w południowo-wschodniej części Ukrainy.

ZOBACZ TAKŻE: UKRAIŃCY POKAZALI W SIECI RACJE ŻYWNOŚCIOWE ROSYJSKIEGO WOJSKA. TO PO PROSTU NIE MIEŚCI SIĘ W GŁOWIE – SZOK! [WIDEO]

W sieci pojawia się coraz więcej podobnych materiałów – poniżej obrazki z miasta Kupjańsk w obwodzie charkowskim

źródło: Twitter, RMF24.pl; zdjęcie: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.