Rosja zakręciła Polsce gaz?! „Przesył spadł do zera”

fatalne doniesienia

Rosja zakręciła Polsce gaz?! Niepokojące doniesienia można znaleźć w największych polskich mediach. Póki co informacje nie są jeszcze oficjalne. Jak jednak podaje RMF24.pl – w Ministerstwie Klimatu trwają obrady nadzwyczajnego zespołu ds. bezpieczeństwa energetycznego. Ma chodzić właśnie o przesył rosyjskiego gazu do Polski, który „spadł do zera”. W RMF24.pl czytamy jeszcze, że Rosja prawdopodobnie wstrzymała dostawy gazu do Polski. Gdyby tego było mało, Onet podaje, że w ubiegły piątek minął „termin regulowania płatności za gaz w rosyjskiej walucie”.

Rosja zakręciła Polsce gaz?! „Przesył spadł do zera” – najnowsze doniesienia!

Elektryzujące doniesienia obiegły polskie media! Mianowicie, jak jeszcze nieoficjalnie donoszą największe polskie portale informacyjne – Rosja prawdopodobnie wstrzymała dostawy gazu do Polski. W RMF24.pl czytamy, że jako pierwszy o wszystkim pisał Onet. Portal powoływał się na wieści z rządu oraz PGNiG.

RMF pisze jeszcze o spotkaniu w Ministerstwie Klimatu. Ma w nim brać udział nadzwyczajny zespół ds. bezpieczeństwa energetycznego. Póki co nie wiadomo jeszcze, czy zakręcenie gazu jest związane z przerwą techniczną, czy decyzją polityczną. Niemniej jednak, jak czytamy w RMF24.pl:

Jak wynika z danych Europejskiej Sieci Operatorów Systemów Przesyłowych Gazu, w punkcie w Kondratkach przy granicy z Białorusią przesył spadł do zera.

ZOBACZ TAKŻE: POLSKA JEDNAK PRZEKAŻE CZOŁGI UKRAINIE?! JEST POTWIERDZENIE PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO! W ZAMIAN POLSKA MA OTRZYMAĆ CZOŁGI OD BRYTYJCZYKÓW. ZOBACZ SZCZEGÓŁY!

Onet: „w miniony piątek Polsce upłynął termin regulowania płatności za gaz w rosyjskiej walucie”

Bardzo ciekawe doniesienia prezentuje także Onet. Jak czytamy w tymże portalu, Polska rzekomo do piątku miała uregulować płatność za gaz w rosyjskiej walucie. Jednakże, PGNiG miało informować rosyjską stronę, że zawarte wcześniej umowy nie pozwalają dokonywać płatności w rublach – a właśnie tego zaczęła wymagać Rosja.

RMF przytacza jeszcze wypowiedź minister klimatu, Anny Moskwy. Podkreśla ona, że gazu w Polsce nie zabraknie, a nasz kraj „posiada niezbędne rezerwy surowca”.

źródło: Onet, RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.