Polska przekaże Ukrainie czołgi. Premier Morawiecki potwierdza

polska przekaże ukrainie czołgi

Polska przekaże Ukrainie czołgi. Elektryzujące doniesienia potwierdził premier Mateusz Morawiecki. O wszystkim pisze też portal RMF24.pl. Głos w sprawie zabrał także minister obrony narodowej Wielkiej Brytanii. Okazuje się, że Polacy na Ukrainę przekażą czołgi T-72. W zamian Wielka Brytania przekaże Polsce czołgi Challenger 2. Na konferencji prasowej w Delhi potwierdził to premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson. Co jeszcze w całej sprawie mówił Mateusz Morawiecki?

Polska przekaże Ukrainie czołgi. Premier Mateusz Morawiecki potwierdza gorące doniesienia

A więc jednak! Polska przekaże Ukrainie czołgi. Chodzi o maszyny T-72. Wszystko potwierdził premier Mateusz Morawiecki. Sprawę skomentowali także przedstawiciele obrony narodowej Wielkiej Brytanii. Według tamtejszego ministra obrony narodowej, do Polski trafią czołgi Challenger 2. Ma to być niejakie uzupełnienie arsenału właśnie po tym, jak na Ukrainę dotrą czołgi T-72 z Polski. Doniesienia o „uzupełnieniu” polskiej armii brytyjskimi czołgami potwierdził na konferencji prasowej w Delhi premier Boris Johnson.

Jak czytamy w RMF24.pl, Mateusz Morawiecki doniesienia o przekazaniu Ukrainie polskich czołgów potwierdził w rozmowie z serwisem Polsat News. Polskiego premiera pytano o szczegóły przekazania czołgów dla Ukrainy, na co ten odparł:

Nie będę dzisiaj o tym mówił. […] Przekażemy to w swoim czasie, ze względu na bezpieczeństwo naszych ukraińskich sąsiadów, przyjaciół.

ZOBACZ TAKŻE: KOLEJNA NAGRANIE Z WŁADIMIREM PUTINEM W ROLI GŁÓWNEJ – TYM RAZEM Z CERKWI. UWAGĘ PRZYKUWA JEGO TWARZ. OBSERWATORZY NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI, ŻE MOŻE CHODZIĆ O POWAŻNĄ CHOROBĘ PREZYDENTA ROSJI [WIDEO]

Wiadomo co z samolotami, które Polska miała przekazać Ukrainie. „Sprawa zamknięta”

Przy okazji tematu przekazania Ukrainie polskich czołgów, poruszono kwestię samolotów MIG-19. Chodzi o maszyny, które niedawno miały trafić właśnie do ukraińskiego wojska. Jak się jednak okazuje, sprawa jest już nieaktualna, co także potwierdził premier Mateusz Morawiecki. Zapytany o sprawę MIGów-19 Morawiecki, powiedział wprost:

Nie ma takiej konieczności, nie ma takich żądań, próśb.

Warto przypomnieć, że sprawa przekazania samolotów Ukrainie odbiła się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

źródło: RMF24.pl, foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.