Rosja zaatakuje Mołdawię? W sieci pojawił się szokujący plan działania i data rozpoczęcia inwazji

rosyjski szpieg zdradził

Brytyjski dziennik „The Time” poinformował o możliwym ataku Rosji na Mołdawię. W ubiegłym tygodniu dochodziło do licznych prowokacji w Naddniestrzu – nieuznawanym państwie będącym częścią Mołdawii. Dowiadujemy się, że atak ma być przeprowadzony według scenariusza „donbaskiego”.  

Rosja zaatakuje Mołdawię?

„The Times” powołując się na ukraiński wywiad poinformował, że istnieje wiele przesłanek sugerujących, iż Rosja przygotowuje się do ataku na Mołdawię. Z doniesień dowiadujemy się, że inwazja ma przebiec według „donbaskiego scenariusza”.

Zważywszy na wydarzenia mające miejsce w ubiegłym tygodniu w Naddniestrzu, sprawa budzi skrajne emocje. Przypomnijmy, że w nieuznawanym państwie znajdującym się na terenie Mołdawii doszło do kilku prowokacji ze strony Federacji Rosyjskiej. Ponadto na lotnisku w Tyraspolu (stolicy Naddniestrza) zaobserwowano wzmożoną aktywność. Może ona wynikać z chęci przerzucenia sił rosyjskich na terytorium Mołdawii. Żeby tego było mało, dowiadujemy się o protestach mających mieć miejsce w stolicy Mołdawii – Kiszyniowie. „The Times” podkreśla, że informacje te są potwierdzone przez agencje wywiadowcze.

ZOBACZ TAKŻE: WOJSKOWY SAMOLOT Z ROSJI NARUSZYŁ PRZESTRZEŃ POWIETRZNĄ SZWECJI

Podano datę planowanego ataku

Jak dowiadujemy się z „The Times”, atak na Mołdawię ma rozpocząć się już 9 maja. Co ciekawe, tego dnia w Rosji obchodzony jest Dzień Zwycięstwa. Zgodnie z planem, tego dnia może dojść do uznania przez Rosję niepodległości Naddniestrza.

Uważamy, że Kreml podjął już decyzję o ataku na Mołdawię – twierdzi anonimowe źródło cytowane przez „The Times”.

Brytyjski dziennik zwraca również uwagę, iż transportowanie sił rosyjskich, amunicji, sprzętu i broni na teren Mołdawii nie należy do łatwych zadań. Ich maszyny mogą być zestrzelone przez sił znajdujące się m.in. w Odessie, a tego typu operacja przeprowadzona drogą lądową wiąże się z dodatkowymi niebezpieczeństwami.

 

źródło: The Times, Radio Zet, zdjęcie – screen YouTube

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.