Szwecja: samolot wojskowy z Rosji naruszył przestrzeń powietrzną

szwecja samolot wojskowy

Szwecja: samolot wojskowy z Rosji naruszył tamtejszą przestrzeń powietrzną! To już kolejny tego typu incydent w stosunkowo krótkim odstępie czasowym. O wszystkim w światowych mediach informowano 30 kwietnia. Jak podaje portal RMF24.pl, powołując się na komunikat szwedzkich sił zbrojnych – wszystko miało miejsce na południe od regionu Blekinge. To właśnie tam zauważono rosyjski samolot turbośmigłowy AN-30. Szwecja poderwała swoje myśliwce, które śledziły jego lot i wszystko udokumentowały.

Szwecja: samolot wojskowy z Rosji naruszył przestrzeń powietrzną. Poderwano myśliwce szwedzkich sił zbrojnych

Niepokojące wieści docierają ze Szwecji. Jak się okazuje, po raz kolejny w stosunkowo krótkim odstępie czasowym, rosyjski samolot wojskowy naruszył tamtejszą przestrzeń powietrzną. Media o incydencie informowały już 30 kwietnia. Wcześniej taka sytuacja miała wystąpić pod koniec marca. W RMF24.pl czytamy, że zdarzenie miało miejsce na południe od regiony Blekinge. Potwierdziły to szwedzkie siły zbrojne w specjalnie wystosowanym komunikacie.

Rosyjskim samolotem, który naruszył szwedzką przestrzeń powietrzną, był samolot turbośmigłowy AN-30. RMF24.pl podaje szczegół dotyczące odnotowanego incydentu:

Rosyjski samolot turbośmigłowy AN-30 znajdował się na obszarze na wschód od Bornholmu, a następnie „przez krótki czas” naruszył przestrzeń powietrzną Szwecji. Szwedzkie myśliwce śledziły incydent i sfotografowały samolot.

ZOBACZ TAKŻE: DRAMATYCZNE ZDJĘCIA Z WARSZAWY OBIEGŁY MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE NA CAŁYM ŚWIECIE. CHODZI O UKRAIŃSKIE AUTO ZAPARKOWANE W POLSKIEJ STOLICY – WIDAĆ PO NIM, CO MUSIELI PRZEJŚĆ UCHODŹCY. TAK WYGLĄDA PIEKŁO WOJNY [FOTO]

Minister obrony Szwecji Peter Hultqvist: „całkowicie niedopuszczalne”

Incydent odbił się szerokim echem. Wszystko postanowił dobitnie skomentować minister obrony Szwecji Peter Hultqvist, który zdarzenie nazwał „całkowicie niedopuszczalnym”. Mówił też:

Biorąc pod uwagę ogólną sytuację bezpieczeństwa, zachowanie to jest wyjątkowo niewłaściwe. Szwedzka suwerenność powinna być zawsze szanowana.

Przy okazji Peter Hultqvist zapowiedział reakcję ze strony Szwecji. Ma być ona „dyplomatyczna”.

źródło: RMF24.pl, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.