Rosja ostrzega Polskę! „Zachód musi zdyscyplinować ukraińskich i polskich kolegów”

rosja ostrzega polskę

Rosja ostrzega Polskę! Padły bardzo mocne słowa, skierowane właśnie między innymi do Polski. Ich autorem był nie kto inny, jak Siergiej Ławrow, czyli szef rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych. Tym razem udzielił on wywiadu stacji Al-Arabiya, podczas którego zwracał się do „Zachodu” i mówił, że ten „od dawna wykazywał się rusofobią”. Polecił też, aby „Zachód zdyscyplinował ukraińskich i polskich kolegów”. O co dokładnie chodzi?

Rosja ostrzega Polskę! „Zachód musi zdyscyplinować ukraińskich i polskich kolegów”

W mediach pojawiła się kolejna znamienna wypowiedź Siergieja Ławrowa, czyli szefa rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych, który od momentu wybuchu wojny na Ukrainie, często udziela wywiadów i jest bardzo aktywny właśnie w sferze medialnej. Ławrow tym razem wywiadu udzielił stacji Al-Arabiya. Padło tam kilka interesujących kwestii, a jedna z nich niejako tyczy się Polski. Mianowicie, szef rosyjskiego MSZ wezwał Zachód do tego, aby zdyscyplinować Ukrainę oraz Polskę:

Tu jest mowa o broni jądrowej. Retoryka nigdy nie szła tak daleko, jak teraz. Zachód musi zdyscyplinować ukraińskich i polskich kolegów, by uważali na słowa.

Chodzi tutaj rzecz jasna o zarzuty, jakie formułowane są w kierunku Rosji przez inne kraje. Padło tutaj określenie „forsowania rusofobicznej polityki”. Ławrow dodał:

Zachód od dawna wykazywał się rusofobią.

ZOBACZ TAKŻE: ROSJA ZAATAKUJE MOŁDAWIĘ?! SZOKUJĄCY PLAN I DATA POTENCJALNEJ INWAZJI POJAWIŁA SIĘ W SIECI. JAKIE BĘDĄ KROKI ROSJI?

Ławrow: „Zachód nie jest zbyt mądry, jeśli myśli, że ma Rosję w kieszeni”

Siergiej Ławrow odniósł się też do sankcji, z którymi musi zmagać się Rosja. Uważa on jednak, że nie jest to dla tego narodu nic nowego:

Nigdy w historii Związku Radzieckiego ani w historii Federacji Rosyjskiej nie przeżyliśmy dnia bez sankcji. […] Zachód nie jest zbyt mądry, jeśli myśli, że ma Rosję w kieszeni.

Portal RMF24.pl przytacza też wypowiedź Ławrowa, w której ten mówi, że powrócenie do stosunków dyplomatycznych z Zachodem będzie możliwe wtedy, gdy kraje te „się opamiętają”.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.