Rosja użyła zakazanej broni. „Druzgocąca, niszczycielska, potworna siła” [WIDEO]

rosja użyła zakazanej broni

Rosja użyła zakazanej broni w wojnie na Ukrainie! To już nie pierwsze tego typu doniesienia, jednak jak dotąd nie odnotowano zastosowania tych konkretnych pocisków. Portal Ukraińska Prawda donosi, że agresorzy w Popasnej w obwodzie ługańskim na Ukrainie zdecydowali się na zastosowanie tak zwanych pocisków fosforowych. Dramatyczne wieści potwierdził Ołeksij Biłoszycki, czyli zastępca komendanta tamtejszej policji. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać użycie broni zakazanej przez konwencję genewską. „Druzgocąca, niszczycielska, potworna siła”. Materiały zobaczycie w dalszej części tekstu.

Rosja użyła zakazanej broni. To już kolejny raz. „Druzgocąca, niszczycielska, potworna siła”

Kolejne niepokojące doniesienia dobiegają z wojennego frontu na Ukrainie. Jak donoszą miejscowe media, Rosja znów użyła zakazanej broni. Te konkretne pociski podczas trwającej wojny zastosowano jednak po raz pierwszy. O wszystkim pisze portal Ukraińska Prawa. Tak zwane pociski fosforowe, Rosjanie mieli użyć w Popasnej w obwodzie ługańskim na Ukrainie. RMF24.pl podaje, że wszystko potwierdził Ołeksij Biłoszycki, czyli zastępca komendanta tamtejszej policji.

To właśnie Biłoszycki w swoich mediach społecznościowych pokazał nagranie z użycia broni fosforowej. Napisał tam również:

Popasna. Użyto pocisków fosforowych. Druzgocąca, niszczycielska, potworna siła. […] Niesamowite cierpienie i pożary.

Nagranie, na którym widać użycie przez Rosjan pocisków fosforowych, można zobaczyć poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: DIAGNOZA LEKARSKA DLA WŁADIMIRA PUTINA – BEZLITOSNE SŁOWA UZNANEGO DOKTORA. „NIE DA SIĘ LECZYĆ. MOŻNA JUŻ TYLKO IZOLOWAĆ”. NA CO CIERPI PREZYDENT ROSJI, KTÓRY ZAATAKOWAŁ UKRAINĘ?

RMF24.pl: broń fosforowa jest silnie trująca

Jak czytamy w portalu RMF24.pl – broń fosforowa, którą wykorzystali Rosjanie, jest bardzo silnie trująca. Jej używania zabrania konwencja genewska, jednakże strona agresora podczas trwającej wojny już niejednokrotnie pokazała, że ma sobie ją za nic.

Broń fosforowa jest silnie trująca i zakazano jej używania na terenach zaludnionych. Portal RMF24.pl wyjaśnia jeszcze działanie pocisków fosforowych:

Taka broń napełniona jest substancją zapalającą – najczęściej jest to biały fosfor, który jest trujący. Substancja zapalająca po zderzeniu z celem wytwarza impuls cieplny o dużej temperaturze, wywołując pożar atakowanego obiektu.

źródło: RMF24.pl, Facebook; foto: Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.