Koniec Instagrama w Rosji – influencerki wpadły w rozpacz. W sieci opublikowały szokujące nagrania! [WIDEO]

Rosyjska influencerka

W nocy z 13 na 14 marca przestał działać w Rosji Instagram, za pośrednictwem którego influencerki dzielą się swoim życiem, a także zarabiają. Zamknięcie platformy spowodowało histerię i przerażenie u wielu rosyjskich instagramerek. W sieci pojawiły się nagrania. 

Koniec Instagrama w Rosji

Dokładnie 24 lutego rozpoczął się atak Rosji na Ukrainę. Brutalne walki i ataki trwają po dziś dzień, a kolejne kraje, firmy oraz organizacje decydują się na sankcje oraz odejście w rosyjskiego rynku. Ponadto same władze Rosji sukcesywnie blokują kolejne media społecznościowe oraz dostęp do rzetelnych informacji, szerząc tym samym rosyjską propagandę. W nocy z 13 na 14 marca zniknął z Rosji również Instagram.

W oficjalnym komunikacie wyjaśniono, że zablokowanie Instagrama to dbanie o „zdrowie psychiczne” obywateli, a także ochrona ich „przed nękaniem i zastraszaniem za sprawą obelg w sieci”.

ZOBACZ TAKŻE: DIAGNOZA LEKARSKA DLA PUTINA: „NIE DA SIĘ LECZYĆ. MOŻNA JUŻ TYLKO IZOLOWAĆ”

Influencerki wpadły w histerię

W nocy z 13 na 14 lutego zniknął w Rosji Instagram. Influencerki aktywnie działające w sieci nie mogły pogodzić się z tą decyzją, dlatego tuż przed zamknięciem portalu wiele z nich zdecydowało się opublikować filmy wyrażające sprzeciw, smutek i żal. Niektóre z nich zanosiły się od płaczu i tłumaczyły, że Instagram to całe ich życie. Brak możliwości korzystania z portalu odciśnie się również na ich zarobkach.

W sieci krążą nagrania obrazujące rozhisteryzowane influencerki, które nie mogą pogodzić się ze zniknięciem ich ulubionej platformy. Ponadto niektóre z nich zaznaczyły, że nie szczególnie przejmują się wojną i wydarzeniami mającymi miejsce na Ukrainie.

„Po prostu deportujcie tych wszystkich pieprz*nych Ukraińców. Wszystkie moje posty były zawsze o tym, jak wspaniała jest Rosja, a teraz spotyka mnie to” – słyszymy z ust rosyjskiej instagramerki.

Jeśli sądzicie, że Instagram, dla mnie jako blogerki, jest tylko źródłem dochodu, to jesteście wielkim błędzie. To całe moje życie, moja dusza. To jest coś, z czym zasypiam i budzę się przez te j… pięć lat” – wyznała jedna z rosyjskich influencerek, zanosząc się płaczem.

Warto dodać, że Rosja ma swoje własne aplikacje będące zamiennikami popularnych na całym świecie mediów społecznościowych. Mowa m.in. o VKontakte czy Odnoklassniki.

 

Co o tym myślicie?
źródło: se.pl, Twitter, zdjęcie – Twitter NEXTA

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.