Kolejne próby nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. To głównie Afrykańczycy

Straż Graniczna

Straż Graniczna poinformowała o kolejnych próbach nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. Mowa o obywatelach Syrii, Kuby, Kamerunu, Senegalu, Etiopii, Gambii, Togo i Jemenu. Informacje te dotyczą granicy znajdującej się w województwie podlaskim.

Granica polsko-białoruska

W listopadzie ubiegłego roku miał miejsce ogromny szturm na granice naszego kraju. Przypomnijmy, że od strony Białorusi do naszego kraju nielegalnie próbowały dostać się tysiące uchodźców z Bliskiego Wschodu m.in. Jemenu, Iraku i Afganistanu. Uchodźcy nielegalnie chcieli przekroczyć granicę, by ostatecznie dostać się do Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Warto dodać, że 2 marca 2022 roku weszło w życie rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji dotyczące wprowadzenia czasowego zakazu przebywania na obszarze 183 miejscowości przy granicy z Białorusią. Zakaz obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku. Rozporządzenie jest odpowiedzią m.in. na liczne próby nielegalnego przekraczania granicy.

ZOBACZ TAKŻE: ROSJA UŻYŁA ZAKAZANEJ BRONI – „POTWORNA, NISZCZYCIELSKA SIŁA” [WIDEO]

Po licznych odparciach zmasowanego szturmu na granicę, a także postawieniu muru, problem nie zniknął. Straż Graniczna informuje o kolejnych próbach nielegalnego przekroczenia granicy. Tylko ostatniej doby do naszego kraju próbowało dostać się 78 cudzoziemców z Kuby, Kamerunu i Gambii. Ponadto z informacji przekazanych przez służby dowiadujemy się, że 13 marca miały miejsce 3 siłowe próby przekroczenia granicy. W tym przypadku mowa o obywatelach Togo, Etiopii, Jemenu, Syrii i Senegalu.

Warto wspomnieć, że zaledwie kilka dni temu doszło do agresji w stronę polskich funkcjonariuszy. Cudzoziemcy chcący nielegalnie przekroczyć granicę rzucali w strażników kamieniami oraz kłodami drzewa. Wówczas zatrzymano 26 imigrantów.

źródło: Twitter Straży Granicznej, polsatnews.pl, zdjęcie – Twitter Straży Granicznej

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.