Rosja: echa po wybuchu – lekarze pomagający ofiarom na obserwacji

Rosja: echa

Rosja: echa po wybuchu – lekarze, którzy pomagali ofiarom eksplozji w na poligonie na Morzu Białym, zostali poddani specjalnej obserwacji. Media donoszą, że prawdopodobnie ma to związek z tym, że w okolicach Archangielska wybuchła nowoczesna broń jądrowa. Co więcej, lekarze mieli podpisać specjalne dokumenty, zakazujące im wypowiadania się na temat zaistniałej sytuacji. Obrót spraw w Rosji zaczyna wyglądać niepokojąco.

Rosja: echa po wybuchu na poligonie. Lekarze pomagający poszkodowanym na specjalnej obserwacji

Nadal nie milkną echa wybuchu na rosyjskim poligonie przy Morzu Białym. W ostatnim czasie świat obiegły informacje, jakby miała tam eksplodować nowoczesna broń jądrowa. Rosjanie choć początkowo wszelkie doniesienia wygłuszali i dementowali, w końcu potwierdzili przypuszczenia z zagranicy. Tym razem jednak docierają coraz to nowsze wiadomości. Na specjalną obserwację do Moskwy zabrano lekarzy, którzy udzielali pomocy poszkodowanym w wybuchu. O wszystkim informują władze obwodu archangielskiego.

Lekarze mają zakaz wypowiadania się na temat zdarzeń na poligonie

Najbardziej zatrważający jest fakt, że przebywający na badaniach w Moskwie lekarze, podpisali dokumenty które zakazują im wypowiadania się na temat wybuchu na poligonie. Ich obserwacja w szpitalu ma potrwać około trzech dni. Co więcej, mieszkańcy wioski Nionoksa, która leży w bezpośrednim sąsiedztwie poligonu, w dniu dzisiejszym mieli ją profilaktycznie opuścić. Wszystko przez prace prowadzone właśnie na poligonie. Mieszkańcy od władz otrzymali następujący komunikat:

Komenda poligonu wysłała zawiadomienie o planowanych przedsięwzięciach organów adminsitracji wojskowej. W związku z tym mieszkańcom Nionoksy zalecono opuszczenie 14 sierpnia jej terytorium. To normalna praktyka w czasie przeprowadzania prób.

Wiele wskazuje na to, że na rosyjskim poligonie wybuchł pocisk manewrujący o prędkości hiperdźwiękowej. W tej sprawie nie ma jednak jeszcze oficjalnego komunikatu.

ZOBACZ TAKŻE: CO SIĘ STAŁO W ROSJI? TAJEMNICZY WYBUCH

źródło zdjęcia: radiozet

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.