Publiczne baseny w Barcelonie – kobiety mogą pływać topless

To jest spora zmiana w zasadach, które do tej pory obowiązywały na basenach, szczególnie tych publicznych. Okazuje się, że grupa feministyczna „Mugrons Lliures” wzięła sprawy w swoje ręce i złożyła wniosek o umożliwienie kobietom kąpieli topless. Publiczne baseny w Barcelonie to miejsca, gdzie ta opcja weszła już w życie.

Publiczne baseny w Barcelonie

W niektórych publicznych placówkach w Barcelonie, kobiety nie mogły pływać tylko w dolnej części stroju kąpielowego. Było to zakazane, ale sytuacja już uległa zmianie. A to wszystko dzięki aktywistkom z grupy „Mugrons Lliures”, które zwróciły uwagę na dyskryminację kobiet w tej sferze. Dlatego podjęto działania i zniesiono zakazy dotyczące kąpania się topless.

Do tej pory kobiety nie mogły kąpać się topless w publicznych basenach. Lokalne prawo tego nie zakazuje, jednak wiele kąpielisk o charakterze publicznym już tak. Aktualnie, skoro zakaz został zniesiony, ponieważ władze napisały listy do placówek o umożliwieniu kąpania topless, jest odgórne pozwolenie na pływanie bez górnej części stroju.

Jak podaje CNN, informacje od rzeczniczki prasowej otwarcie mówią, że do tej pory nie było zakazów mówiących o braku możliwości pływania topless. To nie jest nowa inicjatywa, jednak wiele miejsc się na to nie zgadzało. W związku z tym, dyskryminowało to kobiety, gdyż mężczyźni pływają w samych szortach i nikt nie ma z tym problemu.

Hiszpania jest dość otwartym krajem, dlatego wśród mieszkańców ta sytuacja z pewnością ucieszyła niejedną osobę. Jednak nie jest to dla większości wielkim odkryciem.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.