Rosja blisko zatwierdzenia szczepionki na koronawirusa – w październiku rozpoczną szczepienia

Rosja blisko zatwierdzenia szczepionki

Rosja blisko zatwierdzenia szczepionki na koronawirusa! Kilka dni temu rosyjscy naukowcy ogłosili ogromny sukces. Co więcej, eksperci z Instytutu Gamaleya potwierdzili najnowsze odkrycie. Mimo, że wiele osób podważa wiarygodność tej informacji, minister zdrowia Michaił Muraszko zapowiedział, iż szczepienia rozpoczną się jeszcze w październiku tego roku.

Rosja blisko zatwierdzenia szczepionki na koronawirusa!

Na dniach rosyjscy naukowcy ogłosili, że wynaleziona przez nich szczepionka na koronawirusa jest już blisko zatwierdzenia. Wiele źródeł, jak i osoby pracujące nad szczepionką na zachodzie mocno podważyli wiarygodność tych informacji. Dr Anthony Fauci – amerykański ekspert od chorób zakaźnych uważa, że jest bardzo małe prawdopodobieństwo, aby jakiś kraj wynalazł szczepionkę szybciej niż USA. Nie mniej jednak eksperci z Instytutu Gamaleya rzekomo zakończyli już badania kliniczne nowego wynalazku. Co ciekawe, rosyjski minister zdrowia Michaił Muraszko poinformował, że szczepienia rozpoczną się już w październiku bieżącego roku. Pierwszymi osobami, które mają je otrzymać będą pracownicy służby zdrowia oraz urzędnicy państwowi. Warto jednak zaznaczyć, że szczepionki mogą zostać użyte dopiero po oficjalnym zatwierdzeniu.


ZOBACZ TAKŻE: REKORD ZAKAŻEŃ W POLSCE! WP: ŁUKASZ SZUMOWSKI PRZERYWA URLOP, BĘDZIE SZTAB KRYZYSOWY

Co na to Światowa Organizacja Zdrowia?

Naukowcy z całego świata nie kryją swoich obaw. Przestrzegają i proszą Rosję o dokładne badania potwierdzające ich wynalazek. Głos w sprawie zabrała także Światowa Organizacja Zdrowia, która zaapelowała do Federacji Rosyjskiej, aby pamiętano o wszystkich zasadach bezpieczeństwa. 

Szczepionka przeciwko Covid-19 to wciąż kontrowersyjny temat, który budzi wiele skrajnych emocji i prowadzi do kolejnych teorii spiskowych. Nie mniej jednak warto zauważyć, że wynalezienie skutecznej szczepionki to nie tylko walka z pandemią, ale także polepszenie sytuacji gospodarczej na świecie. Kraje, które najbardziej zainteresowane są wynalezieniem i rozpowszechnieniem szczepionki to Chiny, Japonia, Wielka Brytania, Hiszpania, Niemcy i Włochy. Według analityków Goldman Sachs, amerykański Urząd ds. Żywności i Leków prawdopodobnie zatwierdzi pierwszą szczepionkę już pod koniec 2020 roku. Ponadto szacuje się, że istnieje 37% szans, iż 25 mln dawek zatwierdzonego preparatu będzie dostępnych już w marcu 2021 r., a 78%, że we wrześniu 2021 r. 

 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.