Państwo dopłaci najemcom do 75% czynszu – kto skorzysta?

Państwo dopłaci najemcom

Państwo dopłaci najemcom do 75% czynszu! Wielkość dodatku nie może jednak przekroczyć 1500 złotych. To jedna z wielu propozycji rządu, która ma na cale wsparcie obywateli w trudnych czasach pandemii. Kto może stać się beneficjentem nowego programu? 

Państwo dopłaci najemcom do 75% czynszu

Rząd chce wprowadzić kolejny dodatek w ramach projektu „Mieszkania na start”. Tym razem skorzystać mają osoby wynajmujące mieszkania, których sytuacja finansowa pogorszyła się przez pandemię koronowariusa. Okazuje się, że rząd dopłaci najemcom aż 75% czynszu, o ile kwota ta nie przekroczy 1500 złotych. Dodatek można otrzymywać przez pół roku. Warto dodać, że dopłata będzie zwiększona, o ile mieszkanie zostało wynajęte przed 14 marca 2020 roku.

ZOBACZ TAKŻE: CO DALEJ Z WESELAMI? ROZWAŻANA JEST REJESTRACJA WESEL, BĘDĄ KONTROLE

Kto może skorzystać z dofinansowania?

Ministerstwo Rozwoju informuje, iż nowe przepisy dotyczą najemców mieszkań komunalnych, towarzystw budownictwa społecznego, spółdzielczych czy też wynajętych od osoby prywatnej lub firmy. Co więcej, osoba ubiegająca się o pieniądze musi wykazać, że jego dochód z ostatnich 3 miesięcy uniemożliwia mu utrzymanie mieszkania. Ponadto, musi być minimum 25% niższy w porównaniu do wypłaty z 2019 roku. 

Resort rozwoju zaznacza, że otrzymane pieniądze mogą zostać przeznaczone tylko i wyłącznie na pokrycie opłat przyszłych jak i zaległych, nie wcześniejszych niż 1 marca 2020 roku. Warto zaznaczyć, że dotacja nie obejmuje egzekucji administracyjnej. Wnioski o dodatek można składać do 31 grudnia 2020 roku.

źródło: businessinsider.com.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.