Rekord zakażeń w Polsce! WP: Łukasz Szumowski przerywa urlop, będzie sztab kryzysowy

zacznie się już tej nocy

Rekord zakażeń w Polsce! Tylko dziś w obrębie naszego kraju ogłoszono, że koronawirusem zakażonych jest kolejne aż 615 osób. To najwyższa liczba od samego początku pojawienia się wirusa w naszym kraju. Reakcja rządu jest natychmiastowa – jeszcze dziś odbyć ma się zebranie sztabu kryzysowego. Według portalu Wirtualna Polska, po najnowszych doniesieniach Ministerstwa Zdrowia, swój urlop w trybie natychmiastowym przerwał szef resortu zdrowia, Łukasz Szumowski. Wielce prawdopodobne, że przywrócona zostanie kwarantanna dla osób wracających z zagranicy. W tejże kwestii wymienia się przede wszystkim Hiszpanię.

Rekord zakażeń w Polsce! 615 nowych przypadków koronawirusa – największa liczba od czasu pojawienia się epidemii w naszym kraju

Wirus miał ustępować, jednak statystyki pokazują coś zupełnie innego. Po raz kolejny w naszym kraju, w ciągu doby odnotowano ponad pół tysiąca nowych zakażeń. Tym razem padł rekord – 615 przypadków to największa liczba od samego początku pojawienia się epidemii w naszym kraju.

Resort zdrowia poinformował także o kolejnych 15 zgonach. Dobrą informacją jest natomiast fakt, że wyzdrowiało sporo, bo aż 453 osoby. Nie zmienia to jednak faktu, że przyrost jest większy, niż można było spodziewać się jeszcze przed kilkoma tygodniami.

ZOBACZ TAKŻE: SZOK W CHINACH! POD PRZECHODNIAMI ZAPADŁ SIĘ CHODNIK – CI WPADLI DO GŁĘBOKIEGO LEJA. W SIECI OPUBLIKOWANO WIDEO Z CAŁEGO ZAJŚCIA. ZOBACZ NAGRANIE!

Wirtualna Polska: minister zdrowia Łukasz Szumowski natychmiastowo przerywa urlop. Dziś odbędzie się zebranie sztabu kryzysowego. Premier Mateusz Morawiecki zapowiada, że być może wrócimy do kwarantanny dla osób przyjeżdżających z zagranicy

Informacja o aż 615 nowych przypadkach zakażeń momentalnie spotkała się z reakcją polskiego rządu. Jak dowiedzieli się dziennikarze Wirtualnej Polski, w związku z nagłym przyrostem zachorowań a jednocześnie ich dobowym rekordem, zmuszony do przerwania urlopu został minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Jeszcze dziś odbyć ma się specjalnie zwołane posiedzenie sztabu kryzysowego. Wiele osób zastanawia się, czy oznacza to powrót do obostrzeń. Czy jednak rzeczywiście tak się stanie?

Portal RMF24.pl przytacza słowa premiera Mateusza Morawieckiego. Według nich, bardzo możliwe, że w Polsce wróci się do kwarantanny dla osób przyjeżdżających z zagranicy. Mowa tutaj między innymi o Hiszpanii, na co uwagę zwrócił właśnie premier:

Zastanawiamy się nad państwami południa Europy, w szczególności teraz analizujemy przypadek Hiszpanii, ponieważ tam rzeczywiście tych przypadków koronawirusa jest dużo.

RMF przytacza także słowa Morawieckiego, w których ten mówi o ewentualnym kolejnym zamknięciu gospodarki. Brzmią one następująco:

Niektórzy namawiają nas do tego, żebyśmy już dzisiaj dokonali kolejnego lockdownu, kolejnego zamknięcia gospodarki. Ja chcę tego unikać, bo wiem jak bardzo mocno poturbowana została gospodarka polska.

Kiedy pojawią się nowe zalecenia polskiego rządu, lub ewentualne kolejne obostrzenia? Na razie można jedynie snuć domysły. O wszystkim będziemy jednak niezwłocznie informować.

źródło: RMF24.pl, wp.pl