Rekord zakażeń i konferencja rządu. Zmiany w testowaniu i kwarantannie w Polsce

szalony projekt pis

Rekord zakażeń i konferencja rządu! Dzisiejsze dane dotyczące nowych przypadków zakażeń opublikowane przez resort zdrowia, okazały się największymi w naszym kraju od samego początku pandemii. Rząd nie pozostał na to obojętny. Według prognoz ma być jednak o wiele gorzej. Wobec tego zarządzono diametralne zmiany w testowaniu obywateli, kwarantannie, a także w kontakcie z lekarzami dla osób najbardziej narażonych podczas zakażenia.

Rekord zakażeń i konferencja rządu. Zmiany w testowaniu i kwarantannie w Polsce!

Kolejny dzień przyniósł bardzo wysoką liczbę nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Tym razem pobito rekord – uzyskano aż 36 665 nowych przypadków. Do tej pory najwięcej zakażeń odnotowano 1 kwietnia zeszłego roku (35 251). W związku z tym zwołano specjalną konferencję prasową rządu. Ogłoszono na niej zmiany w odbywaniu kwarantanny. Poza tym w Polsce zmieni się system testowania. Do tego chorzy powyżej 60 roku życia, mają być badani przez lekarza już w odstępie 48 godzin od uzyskania pozytywnego wyniku.

Krótsza kwarantanna w Polsce

Jak dowiedzieliśmy się na konferencji prasowej, skrócono okres kwarantanny po kontakcie z zakażoną osobą. Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej mówił:

Skracamy okres trwania kwarantanny do 7 dni. Jest to zgodne z zaleceniami europejskiej agencji. […] Przy tym wszystkim chcemy utrzymać możliwie wszystkie inne usługi medyczne, świadczenia medyczne, tak, by nie było sytuacji takiej, że ze względu na koronawirusa pozostała część służby zdrowia: onkologia, ortopedia i wszystkie inne – po prostu w dużym stopniu są zakłócone.

ZOBACZ TAKŻE: ANDREAS BREIVIK OPUŚCI WIĘZIENIE?! WIADOMO KIEDY ZAPADNIE DECYZJA – TO KWESTIA NAJBLIŻSZYCH TYGODNI

Powszechne testowanie w Polsce – darmowe testy antygenowe w każdej aptece

Kolejna zmiana ma dotyczyć testowania oraz dostępu do testów. Jak się okazuje, od 27 stycznia w każdej aptece w Polsce mają pojawić się darmowe testy antygenowe.

Chorzy powyżej 60 roku życia badani do 48 godzin od pozytywnego testu

Kolejna zmiana ma dotyczyć objęcia dodatkową ochroną najbardziej narażonych na ciężki przebieg choroby. Wobec tego, wszyscy powyżej 60 roku życia mają być przebadani przez lekarza pierwszego kontaktu w ciągu pierwszych 48 godzin od uzyskania pozytywnego testu.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.