Andreas Breivik opuści więzienie? Wiadomo kiedy decyzja!

andreas breivik opuści więzienie

Andreas Breivik opuści więzienie?! Wiadomo, kiedy ma zapaść decyzja! Ta sprawa budzi wielkie kontrowersje na całym świecie. Jak podaje portal RMF24.pl – sąd okręgu Telemark swoje stanowisko w tej sprawie ma ogłosić najpóźniej za trzy tygodnie. Istnieje jednak szansa, że decyzja pojawi się nawet w tydzień! Morderca w trwającej 3 dni rozprawie miał zapewniać, że już nigdy nie będzie stosować przemocy. Jego pobyt w więzieniu trwał już 10 lat.

Andreas Breivik opuści więzienie? Wiadomo kiedy decyzja! Zapewnia że „nie będzie już stosował przemocy”

Powraca niebywale głośna sprawa Andreasa Breivika, czyli człowieka, który w 2011 roku dopuścił się bestialskiego ataku terrorystycznego. Wszystko miało miejsce 22 lipca na wyspie Utoya oraz w Oslo, gdzie zginęło w sumie 77 osób. Nie zabrakło także wielu rannych. W RMF24.pl czytamy, że prokurator Hulda Karlsdottir starała się dowieść, iż napastnik – mimo już 10 lat odsiadki – jest nadal niebezpieczny. Z jej ust padły następujące słowa:

Należy chronić przed nim społeczeństwo. On się nie zmienił.

Mało tego, lekarz psychiatra Randi Rosenqvist również uważa, że Breivik nadal stanowi zagrożenie dla społeczeństwa. Ekspertka mówiła:

Ryzyko dokonania przez Breivika nowego aktu przemocy jest statystycznie wysokie. Jest on niekonsekwentny i nie można mu ufać. Zmienia strategię w zależności od sytuacji.

Zdaniem badaczy, mężczyzna wykazuje cechy psychopatyczne.

ZOBACZ TAKŻE: ROSYJSKIE POCIĄGI ZE SPRZĘTEM BOJOWYM CORAZ BLIŻEJ GRANICY Z UKRAINĄ! W SIECI POJAWIŁY SIĘ PORAŻAJĄCE NAGRANIA. JAKA PRZYSZŁOŚĆ CZEKA UKRAINĘ? WOJNA WISI NA WŁOSKU [WIDEO]

Adwokat Andreasa Breivika wnosi o jego przedwczesne zwolnienie z więzienia. „Breivik potrzebuje kontaktów społecznych

O wcześniejsze zwolnienie Breivika z więzienia wnosi jego adwokat. Na rozprawie miał powiedzieć, że jego klient potrzebuje kontaktów społecznych. Dodatkowo zwrócił uwagę na zbyt wielki reżim, panujący w zakładzie zamkniętym:

W moim przekonaniu reżim w więzieniu jest zbyt duży. Breivik potrzebuje kontaktów społecznych.

Decyzja w sprawie ewentualnego zwolnienia Breivika z więzienia, powinna zapaść już naprawdę niedługo. Sąd ma na to maksymalnie 3 tygodnie, ale nie wyklucza się, że decyzja zapadnie już w ciągu tygodnia.

źródło: Reuters, RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.