Putin wystrzelił pocisk „Szatan 2”. Rosja straszy Zachód [WIDEO]

putin wystrzelił pocisk

Putin wystrzelił pocisk „Szatan 2”. To nic innego jak superciężki międzykontynentalny pocisk balistyczny RS-28 Sarmat. Potoczną nazwę „Szatan 2” zawdzięcza on państwom zachodnim. Według obserwatorów, to właśnie je próbuje wystraszyć Rosja, decydując się na testy takiej broni właśnie w tym momencie. Mówił o tym nawet sam Władimir Putin. Jego zdaniem po teście RS-28 Sarmat, „wrogowie Rosji zastanowią się dwa razy„. Co jeszcze wiadomo o pocisku? W sieci opublikowano interesujące wideo, które zobaczycie w dalszej części tekstu.

Putin wystrzelił pocisk „Szatan 2”. Rosja straszy Zachód, o czym otwarcie mówi jej prezydent. W sieci pojawiło się nagranie z rakietą RS-28 Sarmat [WIDEO]

Interesujące wieści docierają z Rosji. Jak się okazuje, tamtejsze wojsko przeprowadziło testy unikatowej broni, za jaką uważa się pociski RS-28 Sarmat. Potocznie nazywa się je określeniem „Szatan 2”. Czym jednak tak właściwie one są? Wyjaśnia to między innymi portal RMF24.pl. Okazuje się, że RS-28 Sarmat (potocznie: „Szatan 2”) to nic innego jak superciężki międzykontynentalny pocisk balistyczny.

RS-28 Sarmat to unowocześniona, udoskonalona wersja broni, którą Rosja produkowała już w latach 70. Podaje się także szczegóły przeprowadzonego przez Rosję testu. Mianowicie, pocisk wystrzelono z terenu Kosmodromu Plesieck. Powędrował on aż 6 tysięcy kilometrów dalej, lądując na Kamczatce. W sieci opublikowano wideo, na którym widać moment wystrzelenia „Szatana 2”. Wszystko można zobaczyć poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: SKANDAL W HISZPAŃSKIM ALICANTE. TURYŚCI Z ROSJI ZAATAKOWALI BARMANA POCHODZĄCEGO Z UKRAINY I DOTKLIWIE GO POBILI. POZNALI GO PO AKCENCIE. W SIECI OPUBLIKOWANO NAGRANIE Z CAŁEGO ZAJŚCIA [WIDEO]

Władimir Putin po wystrzeleniu pocisku straszy Zachód: „wrogowie Rosji zastanowią się dwa razy

Jak łatwo się domyślić, przeprowadzenie testu przez Rosję było pokazem siły oraz arsenału, jakim dysponuje tamtejsza armia. Przyznał to nawet sam Władimir Putin, który miał powiedzieć wprost, że po wszystkim „wrogie Rosji zastanowią się dwa razy”. Ponadto Putin zapewnił, że testy poszły zgodnie z planem i są ważnym wydarzeniem dla rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego.

Wszystko bardzo szybko skomentował Pentagon. Amerykanie mieli spodziewać się takich manewrów Rosji. RMF24.pl przytacza słowa rzecznika Pentagonu. John Kirby powiedział:

To było rutynowe wystrzelenie i nie było dla nas zaskoczeniem. Stany Zjednoczone nie postrzegają tego jako zagrożenie dla nas czy też naszych sojuszników.

źródło: RMF24.pl, YouTube; foto: YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.