Przepowiednia Billa Gatesa. Czy świat przetrwa kolejną zarazę?!

Bill Gates

Przepowiednia Billa Gatesa nie napawa optymizmem. Uczony zwrócił uwagę na pandemie, które mogą w przyszłości pojawić się na świecie, i na które ludzkość nie jest gotowa. Skupił się również na szczepieniach, które w niektórych regionach są mało popularne. Ponadto poinformował, że powinny istnieć fabryki, które w ciągu 100 dni mogłyby stworzyć szczepionki na ewentualną zarazę.

Przepowiednia Billa Gatesa

Bill Gates wraz z Melindą Gates jest właścicielem fundacji, która przeznacza swoje fundusze studentom, chorym na AIDS oraz inne choroby tzw. trzeciego świata. Wspomagają również najuboższe wioski i tereny, na których panuje głód, celem podwyższenia standardu ich życia. Dokładnie 13 września fundacja Gatesa opublikowała analizę, której celem jest poprawa życia oraz zrównoważenie całego świata. Wnioski ujęte w analizie mogą być zaskoczeniem dla wielu.

Okazuje się bowiem, że w różnych miejscach na świecie istnieją ogromne różnice jeśli chodzi o przyjmowanie przez społeczeństwo szczepionek. Przykładowo, jeśli chodzi o szczepionki przeciw Covid-19, w samym stanie Kalifornia przyjęło preparat więcej osób niż w całej Afryce. Zdaniem Gatesa, różnice te trzeba niwelować i znacznie większa część ludzi powinna się szczepić.

ZOBACZ TAKŻE: WOJSKO NA POLSKICH ULICACH? JASNOWIDZ JACKOWSKI OPOWIEDZIAŁ O SWOJEJ  WIZJI

Ponadto, w związku z publikacją raportu, Bill Gates udzielił wywiadu The Wall Street Journal. W rozmowie zaznaczył, że skoro istnieją tak duże dysproporcje, jeśli chodzi o przyjmowanie szczepionek, powinno się stworzyć specjalne fabryki, w których tworzonoby szczepionki w czasie do 100 dni. Zdaniem miliardera to odpowiedni czas, by zdążyć ze stworzeniem preparatu, który uratowałby ludzkie życia.

Gates zwrócił również uwagę na pogorszenie się przez pandemię systemu edukacji i obniżenie zarobków. Co za tym idzie, należy postawić na edukację w temacie zdrowia i szczepień, ponieważ statystyki informują, że liczba dzieci szczepionych chociażby na tężec czy krztusiec znacznie zmalały.

 

źródło: onet.pl, o2.pl, The Wall Street Journal

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.