Najstarsza matka w Polsce to znana aktorka z „M jak miłość”. Urodziła bliźniaki w wieku 60. lat!

Najstarsza matka w Polsce

Historia Barbary Sienkiewicz zszokowała wielu Polaków. Znana aktorka, która wystąpiła m.in. w serialu „M jak miłość” urodziła bliźniaki w wieku 60. lat. Najstarsza matka w Polsce nie tak dawno skarżyła się na problemy finansowe. Jak radzi sobie z późnym macierzyństwem?

Najstarsza matka w Polsce

Barbara Sienkiewicz ma dziś 67 lat, jednak o aktorce zrobiło się wyjątkowo głośno 7 lat temu, kiedy urodziła bliźniaki – córkę Anię i synka Piotrka. Informacja ta wzbudziła niemałe emocje tym bardziej, że kobieta otrzymała miano najstarszej matki w Polsce. Co więcej, wówczas pojawiły się spekulacje, dotyczące sztucznego zapłodnienia, jednak sama zainteresowana zapewniła, że zaszła w ciążę naturalnie. W jednym z wywiadów zdradziła, że zdecydowała się na późne macierzyństwo, ponieważ dopiero wtedy czuła się gotowa zarówno fizycznie jak i psychicznie, a okres ciąży był piękniejszym czasem w jej życiu.

Kontrowersjom nie było końca. Emocje wzbudzał nie tylko wiek świeżo upieczonej matki, ale również jej samotność. Barbara niedługo po narodzinach dzieci wyznała, że ich ojciec nie ma do nich żadnych praw ani obowiązków. Samotne macierzyństwo niewątpliwie odbiło się na sprawach ekonomicznych, które nie układały się najlepiej. Niedługo po porodzie aktorka wyznała, że ma problemy finansowe, a jej emerytura oraz zasiłki łącznie dają kwotę 1250 zł. 

ZOBACZ TAKŻE: 2-LETNIA DZIEWCZYNKA SPACEROWAŁA PO PARAPECIE OTWARTEGO OKNA – MATKA DZIECKA SPAŁA W ŁÓŻKU I MIAŁA 2,6 PROMILA ALKOHOLU WE KRWI

O pomoc samotnej matce zaapelował Olgierd Łukaszewicz, prezes Związku Artystów Scen Polskich. Warto bowiem wspomnieć, że Barbara Sienkiewicz grała epizodyczne role w takich serialach jak „M jak miłość”, „Klan” czy „Ranczo”. Wówczas poproszono o finansowe wsparcie samą Ewę Kopacz.

Jak najstarsza matka w Polsce radzi sobie dzisiaj?

Dziś Barbara ma 67 lat, a jej dzieci 7 lat. Piotruś, jeden z synów aktorki, zmagał się niegdyś ze wzmożonym napięciem mięśniowym i wadą wzroku. Na szczęście obecnie chłopiec jest zdrowy, a sama aktorka postanowiła zupełnie odciąć się od mediów i skupić na życiu prywatnym.

 

Co myślicie o późnym macierzyństwie?

źródło: pomponik.pl, plejada.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.