Przejazd karetką pogotowia na sygnale oczami kierowcy [WIDEO]

przejazd karetką na sygnale

Przejazd karetką pogotowia na sygnale – oczami kierowcy. Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda droga karetki na sygnale z perspektywy prowadzącego pojazd? Teraz możecie to zobaczyć. Film który został opublikowany w sieci, ma pokazać innym kierowcom trudności i wyzwania, z jakimi liczyć muszą się zawodowi kierowcy pojazdów uprzywilejowanych. Zobacz nagranie poniżej:

Przejazd karetką pogotowia na sygnale oczami kierowcy – nagranie

Co jakiś czas w mediach słyszy się o wypadkach, w których udział brały pojazdy uprzywilejowane – mowa choćby o karetkach, radiowozach lub wozach strażackich na sygnale. Pędzące do akcji, często po to, aby ratować życie służby, na swojej drodze napotykają wiele przeszkód. Jedną z nich są kierowcy, którzy słysząc sygnały dźwiękowe i blask świateł ostrzegawczych – zwyczajnie panikują i nie potrafią się zachować tak, aby umożliwić bezproblemowy przejazd. Stąd właśnie pojawiła się inicjatywa chęci edukowania kierowców, jak powinni zachować się wtedy, gdy na ich drodze pojawia się pojazd służb ratunkowych na sygnale. Poniżej nagranie, pokazujące przejazd oczami kierowcy:

Zbiórka na stworzenie filmu, który ma za zadanie edukację kierowców

Twórca nagrania opowiada, że publikacja go w sieci ma konkretny cel. Chodzi o edukowanie kierowców, jak powinni zachowywać się w bliskiej obecności pojazdu uprzywilejowanego. Niestety, nie zawsze jest to dla wszystkich oczywiste. Manewry powinny być także bezpieczne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Właśnie w tym celu powstała zbiórka. Pieniądze z niej uzyskane, mają zostać przeznaczone na montaż i produkcję profesjonalnego materiału przeznaczonego na potrzeby edukacyjne dla kierujących. Zbiórkę natomiast można wspierać KLIKAJĄC W TEN LINK.

Zobacz także: Dorian uderzył w wyspy na Bahamach

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.