LinkedOut, czyli francuska wersja LinkedIn pomaga bezdomnym

Cieszy nas fakt, że powstaje coraz więcej inicjatyw, które zmieniają życie innych na lepsze. Dodatkowo dając szansę na rozwój, dzięki współpracy innych osób. Takim pozytywnym projektem jest LinkedOut, czyli francuska wersja LinkedIn. Jaki jest jej cel? Pomoc bezdomnym w znalezieniu pracy.

LinkedIn co to za portal?

LinkedIn jest międzynarodowym serwisem, w którym można nawiązać liczne relacje biznesowo-zawodowe. Serwis uruchomiono w 2003 roku, a w 2011 roku miał już 135 mln użytkowników. Jest to portal społecznościowy, ale nie należy go mylić z takimi witrynami jak na przykład Facebook itp. Nie chwalimy się tam zdjęciami z życia osobistego, ale budujemy relacje z osobami z branży, co może wpłynąć na rozwój naszej kariery. Aktualnie powstała francuska wersja LinkedIn, którą nazwano LinkedOut.

LinkedOut jak działa?

LinkedOut to francuska wersja portalu LinkedIn. O co w niej właściwie chodzi? Dwie agencje: Entourage oraz TBWA Paris połączyły swoje siły i stworzyły witrynę, która ma pomóc osobom bezdomnym w znalezieniu pracy. Jest to inicjatywa, która pokazuje, że powinno być takich pomysłów więcej. Ludzie bezdomni nie mają prawie żadnych szans na znalezienie pracy, są na ulicy „niewidzialni”. Dlatego wyżej wymienione agencje stworzyły LinkedOut, aby zmienił życie potrzebujących i dał szansę na lepszy komfort życia.

Ludzie na co dzień żyjący na ulicy czy domach pomocy, nie mają dostępu do telefonu, internetu czy komputera. Dlatego też, liczni wolontariusze pomagają w stworzeniu cv oraz profilu, gdzie taka osoba może zaznaczyć swoje preferencje i podać informację gdzie chciałaby pracować.

Jak brzmi hasło przewodnie LinkedOut? „Udostępniaj swoją sieć tym, którzy jej nie mają”. Liczba użytkowników stale rośnie, a profile są udostępniane, zwiększając dzięki temu szansę na znalezienie pracy. Jest to świeża inicjatywa, jednak trzymamy mocno kciuki, aby prosperowała jak najlepiej i pojawiła się też w innych krajach.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.