Świąteczno – noworoczne kierunki wyjazdów Polaków za granicę

Święta i sylwester to czas kiedy chcemy odpocząć z dala od domu i wybieramy różne kierunki wyjazdów. Część Polaków coraz częściej decyduje się żeby spędzić Święta lub Nowy Rok w jakimś egzotycznym miejscu. Sprawdź jakie są Świąteczno – noworoczne kierunki wyjazdów Polaków.

 

 

Dlaczego wyjeżdżamy?

Wyjazdy świąteczne lub noworoczne nie są żadną nowością. Nawet w kontekście wyjazdów za granicę. Nie chodzi tu jednak o to żeby uciec od zabiegania i przygotowań. Coraz więcej Polaków wybiera zagranicę na spędzenie świąt czy sylwestra, ponieważ temperatury tam są zdecydowanie wyższe. Dlatego też zachęceni ciepłem i słońcem Polacy obierają zagraniczne kierunki. A jakie są najpopularniejsze?

 

Świąteczno – noworoczne kierunki wyjazdów Polaków

Okazuje się, jak podaje Polska Izba Turystyczna, że najchętniej wybieranymi kierunkami są Egipt i Wyspy Kanaryjskie. W 2019 roku, podobnie jak w latach poprzednich, numerem jeden wśród kierunków jest Egipt. To miejsce wybiera ponad 40 procent turystów. Z kolei drugie miejsce podium zajmują Wyspy Kanaryjskie z udziałem ponad 16 procent.

 

Jak nie do Egiptu to dokąd?

Okazuje się jednak, że nie tylko Egipt czy Wyspy Kanaryjskie są jedynymi kierunkami. Coraz więcej Polaków decyduje się także na kilkudniowe wyjazdy za granicę. W tym wypadku króluje Cypr, Malta i Majorka. Są to kierunki najbliższe Polsce, a jednocześnie można tam liczyć na letnie temperatury. Są też tacy, którzy decydują się na nieco bardziej egzotyczne oferty. Najbardziej popularne loty czarterowe w tym roku to loty na m.in. Kubę, Tajlandię, Madagaskar, do Wietnamu czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

 

Jak polecieć tanio?

Co zrobić żeby podróżować w okresie świąteczno – noworocznym i nie wydać na to fortuny? Istnieje kilka sposobów. Po pierwsze warto taki wyjazd zaplanować z wyprzedzeniem np. rocznym. Warto wejść już dziś na strony www biur podróży lub odwiedzić takie osobiście i znaleźć ofertę, która z tak dużym wyprzedzeniem czasowym, może być naprawdę bardzo atrakcyjna cenowo. W tym wypadku można też wybierać między poszczególnymi hotelami czy pokojami w hotelach. Niemniej jednak jeśli pomysł wyjazdu zrodził się stosunkowo krótko przed wyjazdem, nic straconego. W tym wypadku szukaj ofert last minute. Może się okazać, że ostatnie miejsce w wymarzonym hotelu znajdzie się dla ciebie, ale pod warunkiem, że natychmiast się spakujesz i ruszysz w drogę. Są tacy, którym taka forma wybierania kierunków podróży odpowiada i potrafią (oraz mogą) z dnia na dzień ruszyć w nieznane i odległe zakątki świata.

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.