Protest rolników – martwa świnia, warzywa i jaja na ulicach w Warszawie [FOTO]

Protest rolników – martwa świnia, warzywa i jaja na ulicach w Warszawie. Celem rolników rzekomo miał być dom Jarosława Kaczyńskiego, jednak nie udało się tam dotrzeć. Mimo to, w okolicach posiadłości prezesa Prawa i Sprawiedliwości rozrzucono na ulicach warzywa i jaja. W pewnym miejscu położono także martwą świnię. Zdania na temat kroków jakie podjęli rolnicy są podzielone. Nie wszystkim podoba się taki rodzaj protestu, a dużo osób uważa, że położenie na ulicy martwego zwierzęcia, to przekroczenie pewnej granicy. Zdjęcia ze strajku pojawiły się w mediach społecznościowych Agrounii – prezentujemy je poniżej.

Protest rolników – martwa świnia, warzywa i jaja na ulicach w Warszawie. Gorąca niedziela

Rolnicy nadal nie dają za wygraną – w minioną niedzielę znów ruszyli do Warszawy, aby tam manifestować swoje niezadowolenie z decyzji rządzących. Jak podaje wiele źródeł, ich celem był dom Jarosława Kaczyńskiego, jednak zasieki policji ustawione na Żoliborzu sprawiły, że nie udało się tam dotrzeć.

protest rolników

Według portalu Donald.pl, rolnicy w okolicy domu prezesa Prawa i Sprawiedliwości rozrzucili warzywa, jaja oraz położyli… martwą świnię. Właśnie nieżyjące zwierzę wzbudza najwięcej kontrowersji. Rolnicy swój manifest rozpoczęli w niedzielę tuż po północy.

Lider Agrounii, Michał Kołodziejczak, mówił między innymi:

Jarosław Kaczyński nie troszczy się o rolników tak, jak zapewniał. Problem producentów jaj, zamknięta gastronomia.

ZOBACZ TAKŻE: CO ZA WPADKA W „FAMILIADZIE” – KOMPROMITACJA DRUŻYNY REPREZENTOWANEJ PRZEZ KOBIETY! BANALE PYTANIE I ZASKAKUJĄCE ODPOWIEDZI [WIDEO]

Szykują się kolejne protesty! Rolnicy czekają na rozmowę z prezesem Prawa i Sprawiedliwości oraz premierem

Wszystko wskazuje na to, że to nie ostatnie słowo rolników. Jak wynika z ich zapowiedzi, są zdeterminowani, aby nadal manifestować swoje racje. Pisze o tym portal Donald.pl, gdzie można przeczytać, że lider Agrounii – Michał Kołodziejczak – twierdzi, iż rolnicy wciąż czekają na konkretne rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim oraz Mateuszem Morawieckim. Pojawiło się także zapewnienie, że odbędą się kolejne protesty.

protest rolników

Poniżej prezentujemy wpis z mediów społecznościowych Agrounii:

‼️Oznaczenie domu Jarosława Kaczyńskiego‼️

👮🏼‍♀️Oczywiście prywatna ochrona za pieniądze podatników czuwa 🚔 pod jego…

Opublikowany przez Agrounia Sobota, 12 grudnia 2020

źródło: Facebook, Donald.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.