Prokuratura wyjaśnia, czy podczas urodzin Radia Maryja złamano przepisy – politycy ponad prawem?

Prokuratura wyjaśnia

Joanna Scheuring-Wielgus złożyła doniesienie w sprawie złamania przepisów epidemicznych podczas sobotnich uroczystości w Toruniu. Prokuratura wyjaśnia, czy doszło do złamania przepisów.

Prokuratura wyjaśnia, czy podczas urodzin Radia Maryja złamano przepisy

Przypomnijmy, że w sobotę w Toruniu odbyła się uroczystość związana z 29. urodzinami Radia Maryja. Na wydarzeniu zjawiły się setki ludzi. Przy ołtarzu znalazło się kilkunastu duchownych, a w kościelnych ławkach dostrzec mogliśmy m.in. Zbigniewa Ziobro, Mariusza Błaszczaka, Antoniego Macierewicza, Ryszarda Czarneckiego, Jacka Ozdobę i wielu innych znanych polityków. Nie da się ukryć, że kościół pękał w szwach. Ponadto nie zachowano dystansu społecznego, a wiele osób nie miało zakrytych ust i nosa. Wydarzenie to zostało mocno skrytykowane w sieci i nie tylko.

Sprawą postanowiła zająć się posłanka Lewicy, Joanna Scheuring-Wielgus, która chce, aby prokuratura wyjaśniła sprawę. Wobec tego złożyła zawiadomienie dotyczące obchodów 29. rocznicy powstania Radia Maryja. Zdaniem posłanki podczas uroczystości złamano zasady sanitarne.

ZOBACZ TAKŻE: OJCIEC RYDZYK ROZGRZESZA PEDOFILI? „TO ŻE KSIĄDZ ZGRZESZYŁ. NO ZGRZESZYŁ. A KTO NIE MA POKUS?” [WIDEO]

Nie może być tak, że pan Rydzyk, pan Błaszczak, pan Ziobro stoją ponad prawem, nie może być tak, że w Polsce są równi i równiejsi. Nie może być tak, że łamane jest prawo przez ministra i pana prokuratora. Patrzyłam na to wszystko z obrzydzeniem, zresztą nie tylko ja. Każdego dnia na ulicach całej Polski zatrzymywani i spisywani są ludzie, którzy pokojowo demonstrują w maseczkach po ulicach. (…) A tutaj w Toruniu odbywa się regularna impreza na 200 osób, na której nie ma ani sanepidu, ani policji i nikt nikogo o nic nie pyta – powiedziała oburzona posłanka.

Sprawą zainteresował się również Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu, który zwrócił się do Komendy Miejskiej Policji w Toruniu w celu ustalenia szczegółów zdarzenia. Prokuratura wyjaśnia sprawę.

źródło: onet.pl, rmf24.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.