Dwumiesięczna abstynencja po zaszczepieniu na Covid-19? Poznaj surowe zasady!

Dwumiesięczna abstynencja

Dwumiesięczna abstynencja, zakaz zażywania niektórych leków, nakaz noszenia maseczek i używanie środków dezynfekujących to wciąż nie wszystkie zasady, których należy się trzymać po przyjęciu rosyjskiej szczepionki Sputnik V. Rosjanie nie kryją oburzenia i nie wyobrażają sobie tak długiego czasu bez alkoholu. Uważają, że skutki odstawienia mogą mieć negatywny wpływ na ich zdrowie. 

Dwumiesięczna abstynencja po zaszczepieniu na Covid-19!

Szczepionki na koronawirusa wciąż wzbudzają duże emocje i kontrowersje. Rosja bardzo szybko poinformowała, że wynalazła szczepionkę i do tej pory twierdzą, że ma ona 90-procentową skuteczność. Warto dodać, że sam Władimir Putin nie zgodził się na jej przyjęcie. Ponadto okazuje się, że po przyjęciu rosyjskiej szczepionki trzeba trzymać się surowych zasad, takich jak przynajmniej dwumiesięczna abstynencja od alkoholu, zakaz przyjmowania niektórych leków, stosowanie środków odkażających i noszenie maseczki.

Obywatele będą musieli powstrzymywać się od odwiedzania zatłoczonych miejsc, zakładać maski na twarz, stosować środki odkażające, minimalizować kontakty i powstrzymywać się od picia alkoholu oraz przyjmowania niektórych leków – poinformowała Tatiana Golikowa, wicepremier Rosji.
Wstrzemięźliwość od alkoholu okazała się dla mieszkańców Rosji wielkim utrudnieniem i problemem. Warto przypomnieć, że według danych WHO, Rosja jest 4. krajem na świecie pod względem ilości spożywania alkoholu. Z badań wynika, że przeciętny obywatel wypija w ciągu roku ponad 15 litrów czystego alkoholu. Więcej piją jedynie mieszkańcy Litwy, Mołdawii i Białorusi.
.

Co więcej, Anna Popowa, szefowa rosyjskiego urzędu Rospotrebnadzor zajmująca się koordynowaniem walki z epidemią poinformowała, że osoby przyjmujące szczepionkę nie mogą spożywać alkoholu 2 tygodnie przed jej przyjęciem.
Szczepionka jest obciążeniem dla organizmu. Jeśli chcemy zachować zdrowie i mieć silną odpowiedź immunologiczną, nie pijmy alkoholu – poradziła ekspertka.
W tym tygodniu w ramach masowych szczepień, środek przyjęli już lekarze, żołnierze, nauczyciele i pracownicy socjalni. Dwumiesięczna abstynencja to dla wielu z nich spory problem.
Mam z tym kłopot. Nie wyobrażam sobie, żebym nie mogła pić przez 80 dni i chodzi mi o reakcję organizmu na wstrzymanie się od alkoholu na tak długi czas, zwłaszcza że nakłada się to na świąteczny czas. Efekty odstawienia alkoholu mogą okazać się gorsze niż potencjalne skutki uboczne szczepionki – powiedziała jedna z mieszkanek Moskwy.
źródło: tvn24.pl, donald.pl, wiadomosci.gazeta.pl
Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.