Hakerzy wykradli dane Pfizera i BioNTech o szczepionce na Covid-19 – cyberatak na Europejską Agencję Leków!

Hakerzy wykradli dane

Hakerzy wykradli dane Pfizera i BioNTech o szczepionce na Covid-19 – poinformowała dzisiaj Europejska Agencja Leków (EMA). Agencja zapewnia, że incydent nie będzie miał żadnego wpływu „na czas trwania ewaluacji (szczepionki)”. Nie mniej jednak firmy wciąż nie zdradzają szczegółów cyberataku i nie udzielają komentarza w sprawie. Warto dodać, że informacje na temat próby kradzieży danych znane były już wcześniej. Reuters informował, że sprawców cyberataku łączono z rządami Korei Północnej, Iranu, Wietnamu, Chin i Rosji.

Hakerzy wykradli dane Pfizera i BioNTech o szczepionce na Covid-19

Niepokojące informacje docierają z Europejskiej Agencji Leków (EMA). Przypomnijmy, że agencja ta odpowiedzialna jest m.in. za zatwierdzanie szczepionek przeciwko Covid-19.

EMA stała się celem cyberataku. Agencja szybko wszczęła pełne dochodzenie, w ścisłej współpracy z organami ścigania i innymi właściwymi podmiotami – poinformowała Europejska Agencja Leków.

EMA poinformowała, że stała się ofiarą cyberataku, a hakerzy wykradli dane Pfizera i BioNTech o szczepionce. Agencja zapewnia, że nie wykradziono żadnych danych osobowych, a atak „nie będzie miał wpływu na czas trwania ewaluacji (szczepionki)”.


ZOBACZ TAKŻE: SZCZEPIONKI PFIZER I BIONTECH NIE DLA ALERGIKÓW! DWOJE PRACOWNIKÓW SŁUŻBY ZDROWIA Z POWIKŁANIAMI!

Europejska Agencja Leków ma swoją siedzibę w Amsterdamie i jest odpowiedzialna m.in. za ocenę i dopuszczanie do użytku w wyrobów medycznych, takich jak leki, aparatura medyczna czy szczepionki. Warto wspomnieć, że Reuters informował wcześniej o próbach kradzieży informacji na temat szczepionek na koronawirusa. Ponadto sprawców cyberataku łączy się z rządami Korei Północnej, Iranu, Wietnamu, Chin i Rosji. Jednak wtedy hakerzy nie wykradli żadnych danych.

Na ten moment agencja nie chce zdradzać żadnych szczegółów na ten temat. Warto wspomnieć, że szczepionka Pfizera i BioNTecha stworzona we współpracy firm niemieckiej i amerykańskiej jest pierwszą, która zadeklarowała skuteczność na poziomie 95%. Co więcej, znane są również możliwe efekty uboczne szczepionki i należą do nich: bóle mięśni, gorączka, nudności, ból i obrzęk w miejscy wstrzyknięcia, powiększone węzły chłonne, zmęczenie czy złe samopoczucie.

 

źródło: rmf24.pl, polsatnews.pl, businessinsider.com.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.