Prof. Andrzej Horban wskazał, kiedy czeka nas piąta fala

prof andrzej horban

Prof. Andrzej Horban wskazał, kiedy dokładnie ma nadejść piąta fala koronawirusa. Główny doradca premiera w sprawach COVID-19 poruszył temat w rozmowie z Interią. Jego zdaniem, już wiosną czeka nas kolejna fala zakażeń. Profesor przyznał także, że powinna to być już jedna z ostatnich tak mocnych fal. Wirus później i tak z nami zostanie, jednak nie będzie już tak groźny, jak choćby obecnie.

Prof. Andrzej Horban wskazał, kiedy czeka nas piąta fala koronawirusa

W ostatnich dniach w Polsce coraz bardziej odczuwalne są skutki czwartej fali koronawirusa. Liczba nowych zakażeń rośnie z dnia na dzień w zatrważającym tempie. Dodatkowo przybywa też zgonów. Sytuacja robi się poważna, a podczas niedawnej konferencji prasowej, swoje zaniepokojenie tym co się dzieje, wyraził minister zdrowia, Adam Niedzielski. Tymczasem prof. Andrzej Horban zapowiada, kiedy pojawi się… piąta fala zakażeń.

Główny doradca premiera w sprawach COVID-19 poruszył temat w rozmowie z Interią. To właśnie tam zapytano go o możliwość wystąpienia piątej fali. Prof. Andrzej Horban wskazał konkretny termin:

Wczesną wiosną. Ona może być równie niesympatyczna jak ta jesienna, przynajmniej na terenach, gdzie zaszczepiło się mało osób. Późną wiosną będzie już z górki.

ZOBACZ TAKŻE: PORAŻAJĄCE NAGRANIE – DUCH PRZEWRÓCIŁ DZIECKO? MALUCH NABAWIŁ SIĘ POWAŻNEGO URAZU. RODZICE NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI, ŻE TO SPRAWKA NADPRZYRODZONYCH MOCY. NAGRANIE MA DOWODZIĆ TEJ TEZIE [WIDEO]

Kiedy duże, groźne fale koronawirusa, przestaną występować?

Prof. Andrzej Horban wypowiedział się jeszcze o czekającej nas przyszłości, już po piątej fali koronawirusa. Jego zdaniem, będzie to ostatnia tak groźna sytuacja:

Duże fale epidemii, które są groźne, powinny się skończyć wiosną przyszłego roku.

Dlaczego kolejne fale nie powinny być już tak niebezpieczne, jak ma to miejsce dotychczas? To także postarał się wyjaśnić główny doradca premiera w sprawach COVID-19:

Zaszczepiło się 60 proc. dorosłych, a wśród osób w wieku powyżej 80 lat jest to 81-82 proc. Ta reszta, która się nie zaszczepiła, już zachorowała, albo zachoruje w przyszłości.

źródło: Interia, radiozet.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.