Niedzielski: „eksplozja pandemii”. Sytuacja w Polsce coraz gorsza

adam niedzielski

Niedzielski: „eksplozja pandemii”. Sytuacja w Polsce staje się z dnia na dzień oraz gorsza. Odnotowujemy coraz więcej zakażeń w ciągu doby. Pogarsza się także wydolność służby zdrowia, szpitale znów zaczynają się zapełniać. Minister zdrowia podczas konferencji prasowej przyznał, że obecne przyrosty kompletnie mijają się z wszelkimi prognozami. Adam Niedzielski powiedział wprost: „Mamy do czynienia ze swoistą eksplozją pandemii. Z tygodnia na tydzień mamy podwojenie wyniku, jeśli ta sytuacja się utrzyma, to zaburzy wszelkie nasze prognozy„.

Niedzielski: „eksplozja pandemii”. Sytuacja w Polsce coraz gorsza

Wygląda na to, że czwarta fala pandemii w naszym kraju uderza z wielką siłą. Po raz kolejny odnotowaliśmy bardzo dużo dobowych zakażeń. Przybywa też zgonów z powodu COVID-19. Głos w sprawie tego, co aktualnie obserwujemy w naszym kraju, zabrał minister zdrowia. Adam Niedzielski nie owijał w bawełnę i powiedział:

Mamy do czynienia ze swoistą eksplozją pandemii. Z tygodnia na tydzień mamy podwojenie wyniku, jeśli ta sytuacja się utrzyma, to zaburzy wszelkie nasze prognozy.

Jego słowa mogą niepokoić. Jeszcze bardziej niepokojące są jednak najnowsze dane resortu zdrowia. Niedzielski dodał jeszcze:

Wzrosty mamy z tygodnia na tydzień 85- i ponad 100- procentowy, czyli to podwojenie wyniku. Jeśli sytuacja się utrzyma, to zaburzy wszystkie prognozy, które przedstawialiśmy. To odejście od stabilnego wzrostu – sytuacja staje się bardzo poważna, również widać to na danych o nowych hospitalizacjach

ZOBACZ TAKŻE: JAK UCHRONIĆ SIĘ PRZED KRADZIEŻĄ NA CMENTARZACH? KLUCZOWE PORADY PRZED ŚWIĘTEM ZMARŁYCH

Tylko dziś 5559 nowych zakażeń koronawirusem. Epidemia znów szaleje

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia pokazuje, że wirus wcale nie odpuścił. Tylko dziś odnotowano aż 5559 nowych przypadków zakażeń. To ogromne wzrosty patrząc na to, jak sytuacja wyglądała choćby w poprzednich miesiącach.

Gdyby tego było mało, zmarło aż 75 osób chorych na COVID-19. Po raz kolejny pojawiły się pytania o ewentualne obostrzenia. Adam Niedzielski odpowiedział krótko:

1 listopada na pewno cmentarze będą otwarte. Sytuacja jest jednak dynamiczna, bo przyrost dobowy jest poza prognozą […] Dziś o 14:30 odbędzie się posiedzenie Rady Medycznej, na którym będziemy rozważać podjęcie kolejnych kroków.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.