Pożar ogromnego składowiska opon w Kuwejcie [WIDEO]

pożar ogromnego składowiska opon

Pożar ogromnego składowiska opon w Kuwejcie – sieć obiegły dramatyczne nagrania, które mają pochodzić właśnie z jednego z największych składowisk opon na świecie. Widać na nich ogień trawiący setki tysięcy opon. Najgorzej wyglądają jednak gęste kłęby czarnego, toksycznego dymu, który przedostaje się do atmosfery. W dalszej części tekstu znajdziecie nagrania, prezentujące skalę problemu.

Pożar ogromnego składowiska opon w Kuwejcie. Przerażające nagarnia w sieci, czarne kłęby gęstego dymu

Dramatyczne obrazki obiegły sieć w ostatnich dniach. Mowa o potężnym, płonącym składowisku opon, które ma znajdować się w Kuwejcie. Nagrania krążące w Internecie pokazują potężne kłęby gęstego, czarnego dymu, które unoszą się w przestworza. O sprawie pisze między portal twojapogoda.pl oraz strazacki.pl. Zwraca się tam uwagę, że to nie pierwszy raz, kiedy dochodzi do takiej sytuacji. W okolicy podobnych, wielkich składowisk, jest więcej.

Widziane na nagraniach składowisko opon położone jest na przedmieściach stolicy Kuwejtu (zachodnia strona). Różne źródła podają jednak inne dane dotyczące jego powierzchni. Zdaniem portalu twojapogoda.pl, składowisko ma około kilometra kwadratowego powierzchni. Inne strony podają mniejsze wartości.

Jak widać na poniższych nagraniach, akcja ratunkowa strażaków nie należy do najłatwiejszych, a wszystko przez kłęby wspominanego już gęstego, czarnego dymu. Materiały, które krążą po sieci, można obejrzeć poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: Wróżka Aida przepowiedziała przyszłość, jaka czeka nas po pandemii – zaskakujące doniesienia! Co zmieni się na świecie? Jak będzie w poszczególnych krajach, jak będą zachowywać się ludzie?

To nie pierwsza taka sytuacja – wielki pożar składowiska opon miał miejsce też w 2016 roku w okolicach Madrytu

Portal strazacki.pl donosi, że szczęśliwie dla okolicznych mieszkańców – dym z opon nie przemieszczał się w stronę zabudowań. Mniej szczęścia w 2016 roku mieli jednak Hiszpanie. W okolicach Madrytu – a dokładniej 60 kilometrów od tego miasta – wybuchł wielki pożar innego składowiska opon. Z tego względu konieczna była ewakuacja aż 9 tysięcy osób.

Wideo ze zdarzenia sprzed kilku lat można zobaczyć poniżej. Sytuacja nie wyglądała jednak wtedy tak źle, jak tym razem.

źródło: twojapogoda.pl, strazacki.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.