Pożar lotniskowca w Rosji [wideo]. Jedna osoba zaginiona

Pożar lotniskowca w Rosji – odpowiednie służby zajęły się sytuacją, jednak kilka osób jest rannych. Co jeszcze, jak podają media, jedna osoba uznana jest za zaginioną. Ogień wybuchł w jednym z pokładów, rozprzestrzeniając się w ekspresowym tempie. Podobno w skutek przeprowadzanych prac remontowych. 

Pożar lotniskowca w Rosji – kilka osób rannych

 

 

Jak podaje portal militarynews, na początku akcji, służby poszukiwały trzech osób. Aktualnie, dwie odnaleziono, jednak jedna wciąż jest poszukiwana. Dodatkowo, sześć osób jest poszkodowanych, w tym jedna jest w stanie ciężkim. Jak zobaczycie na poniższym wideo, płomienie rozprzestrzeniały się w ekspresowym tempie. Nad lotniskowcem „Admirał Kuzniecow” unosiły się czarne chmury dymu.

Co jeszcze, ogień podobno zajął powierzchnię aż 600 metrów kwadratowych. Akcję ratowniczą z pewnością utrudniają warunki, dlatego dostanie się do źródła pożaru jest nie lada wyczynem. Służby poinformowały, iż pożar mógł rozpocząć się w maszynowni z powodu prowadzonych tam prac remontowych. Osoby zajmujące się pracami, zostały ewakuowane.

 

Wspominany lotniskowiec podobno od dłuższego czasu miał problemy między innymi z napędem. Wcześniej pojawiały się liczne awarie, jednak dzisiejszy pożar również wywołał wiele szkód. Pali się paliwo na statku, co nie będzie łatwe do ugaszenia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: AIRBNB INWESTUJE W SWOJEGO KONKURENTA – MOŻLIWOŚĆ WYNAJMU DŁUGOTERMINOWEGO

Stocznia, gdzie naprawiany był „Admirał Kuzniecow” znajduje się w północnej części Murmańska. Niedaleko znajduje się baza rosyjskiej floty lodołamaczy, które napędzane są energią jądrową.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.