Airbnb inwestuje w swojego konkurenta – wynajem mieszkania na dłuższy okres

Airbnb inwestuje w swojego konkurenta – mowa o Zeus Living, który zajmuje się wynajmem mieszkań na dłuższy okres czasu. Dlatego w aplikacji będą dostępne również ogłoszenia długoterminowe, których wcześniej mogło brakować. Airbnb to jeden z trzech inwestorów. 

Aplikacja Airbnb inwestuje w swojego konkurenta – nowa opcja w aplikacji

Airbnb zyskał swoją popularność przede wszystkim dzięki udostępnianiu opcji wynajmu mieszkań na krótki okres czasu. To jedno z lepszych rozwiązań w przypadku, gdy szykuje się komuś spontaniczny wypad za miasto lub planowane dłuższe wakacje. Jednak wiele osób czuło niedosyt w związku z wynajmem długoterminowym. Dlatego serwis zainwestował w Zeus Living, czyli konkurencyjną platformę z wspomnianą wcześniej możliwością wynajmowania miejsca na dłuższy okres czasu.

Zeus Living obecny jest na rynku od około 4 lat. Czym dokładnie się zajmuje? Kupowaniem i renowacją mieszkań, aby następnie wynajmem długoterminowym. Dotyczy to głównie pracowników firm w delegacjach. Tej opcji nieco brakowało w przypadku Airbnb.

Póki co Zeus Living jest dostępne tylko w wybranych miejscach w USA, jednak znacznie zwiększyły się przychody firmy, co również zwiększa szanse na rozszerzenie działalności. Niedawno aż trzech inwestorów postanowiło przeznaczyć łączną kwotę 55 mln dolarów. Co jeszcze, wartość spółki wzrosła do 205 mln dolarów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: LISTA NAJLEPSZYCH MIEJSC PRACY W 2020 ROKU

Oficjalnie nie podano ile Airbnb zainwestowało w swojego konkurenta, jednak amerykańskiej wersji aplikacji dostępna będzie również oferta Zeus Living. Może to znacznie zwiększyć liczbę klientów Airbnb, którym do tej pory brakowało tej możliwości.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.