Losowanie ćwierćfinałów Pucharu Polski – jeden hit

losowanie ćwierćfinałów pucharu polski

Losowanie ćwierćfinałów Pucharu Polski za nami! W walce o wygranie tegorocznej edycji rozgrywek pozostało zaledwie 8 drużyn. Teraz kibice poznali zestawienie zespołów, które zmierzą się ze sobą na etapie 1/4 turnieju. O szczęściu mogą mówić Legia i Lech, które trafiły na teoretycznie słabszych rywali. Mistrz Polski zmierzy się natomiast ze zdobywcą Pucharu Polski.

Losowanie ćwierćfinałów Pucharu Polski – pozorne szczęście Legii i Lecha

Rozgrywki nazywane „pucharem tysiąca drużyn” wchodzą w decydującą fazę. Właśnie odbyło się losowanie ćwierćfinałów, w których udział weźmie już zaledwie 8 pozostałych najlepszych ekip. Wśród nich znalazły się najmocniejsze polskie zespoły z Legią Warszawa oraz Lechem Poznań na czele. Te dwie drużyny mogą mówić o względnym szczęściu w losowaniu. A to dlatego, że o półfinał powalczą z zespołami z niższej ligi. Legia zagra z Miedzią Legnica, natomiast Lech ze Stalą Mielec. Nie oznacza to jednak, że topowe polskie marki mogą spodziewać się łatwych zwycięstw.

ZOBACZ TAKŻE: NOWE FAKTY W SPRAWIE WYPADKU LIMUZYNY JAROSŁAWA GOWINA!

Hit w ćwierćfinale – Mistrz Polski zagra ze zdobywcą Pucharu Polski

Kibice ostrzą sobie zęby zwłaszcza na pojedynek ekip z Ekstraklasy. W nim Lechia Gdańsk, która wygrała zeszłoroczne rozgrywki Pucharu Polski, podejmie aktualnego i dość niespodziewanego Mistrza Polski, Piasta Gliwice. Wielu takie starcie uznaje nawet za przedwczesny finał.

Ostatnim meczem w 1/4 będzie rywalizacja GKS Tychy z Cracovią. Tutaj zdecydowanym faworytem są krakowianie, którzy także występują w wyższej lidze.

Gospodarzami spotkań będą drużyny z niższych lig. Natomiast w przypadku meczu Lechii z Piastem, spotkanie odbędzie się w Gdańsku, gdyż ekipę z tego miasta wylosowano jako pierwszą.

źródło zdjęcia: pzpn.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.