Potężny wybuch Etny – w sieci pojawiły się spektakularne nagrania erupcji

Potężny wybuch Etny

Potężny wybuch Etny! We wtorek z wulkanu zaczęły wydobyć się potężne kłęby dymu i ogromne ilości rozgrzanej lawy. Erupcja była niezwykle spektakularna, a w sieci pojawiło się mnóstwo ujęć wybuchu. Na szczęście do tej pory nikt nie ucierpiał, a sztab kryzysowy zadecydował o zamknięciu znajdującego się w pobliżu lotniska.

Potężny wybuch Etny

We wtorek doszło do potężnej erupcji sycylijskiej Etny. W sieci pojawiło się mnóstwo zdjęć i nagrań przedstawiających wybuch oraz ogromne kłęby czarnego dymu. Trzeba przyznać, że to jedna z bardziej widowiskowych erupcji w ostatnim czasie. Ośrodek Ostrzegania przed Pyłem Wulkanicznym oszacował, że kłęby pyłu wulkanicznego wznoszą się na wysokość ponad 10 kilometrów i poruszają się z prędkością około 45km/h na południe. W związku z wybuchem zebrał się także sztab kryzysowy, który ocenił sytuację. Mimo, że wybuch wyglądał spektakularnie i niebezpiecznie, jak dotąd nikt nie ucierpiał. Zadecydowano natomiast o zamknięciu znajdującego się niedaleko lotniska. Ponadto eksperci ostrzegają przed wzrostem aktywności wulkanu.

Nagrania i zdjęcia tego niezwykle widowiskowego żywiołu możecie zobaczyć poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: WYBUCHY KOLEJNYCH WULKANÓW – ZIEMIA NIETYPOWO DRŻY! CO NAS CZEKA?

Etna znajduje się między płytami tektonicznymi Afryki i Eurazji, co skutkuje częstą aktywnością. Warto także wspomnieć, że jeden z najpoważniejszych wybuchów miał miejsce 16 marca 2017 roku. W wyniku wybuchu rannych zostało 10 osób, w tym ekipa BBC.

źródło: twitter.com, podroze.gazeta.pl, antyradio.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.