Dziś bardzo dużo zakażeń – sprawdzają się prognozy. Powrót obostrzeń coraz bliżej?

dziś bardzo dużo zakażeń

Dziś bardzo dużo zakażeń! Wygląda na to, że sprawdzają się niezbyt optymistyczne prognozy, o których pisaliśmy między innymi wczoraj. Wtedy też pojawiały się głosy, że pod koniec trwającego tygodnia możemy spodziewać się 8-10 tysięcy zakażeń w ciągu doby. Natomiast już dziś przekroczyliśmy barierę 8 tysięcy nowych przypadków koronawirusa. Warto przypomnieć także o tym, że gdy pułap osiągnie 10 tysięcy zakażeń na dobę, minister zdrowia będzie rekomendować powrót do obostrzeń. Całkowity raport Ministerstwa Zdrowia z dzisiejszego poranka prezentujemy poniżej.

Dziś bardzo dużo zakażeń – sprawdzają się prognozy! Powrót do obostrzeń coraz bliżej?

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia dotyczący dobowych zakażeń z dnia 17.02.2021 nie napawa optymizmem. Jeszcze wczoraj informowaliśmy o pełnym obaw wpisie Adama Niedzielska, polskiego ministra zdrowia. Zauważył on, że po raz pierwszy od listopada trend się odwraca i staje się dodatni. Zakażeń było więcej w porównaniu z ostatnimi dniami. Pojawiły się także głosy, że na koniec tygodnia możemy mieć już 8-10 tysięcy zakażeń w ciągu doby. Tymczasem już dzisiejszy raport Ministerstwa Zdrowia pokazał, że pułap ten osiągnęliśmy szybciej:

Wiele osób zastanawia się – czy oznacza to, że powrót do obostrzeń jest coraz bardziej prawdopodobny? Biorąc pod uwagę niedawne zapowiedzi Adama Niedzielskiego, należy poważnie brać to pod uwagę.

ZOBACZ TAKŻE: PODALI SZCZEPIONKĘ NA COVID-19 KOBIECIE W CIĄŻY – REZULTATY ZASKOCZYŁY WSZYSTKICH. BARDZO CIEKAWE ODKRYCIE AMERYKAŃSKICH LEKARZY. CZY TO PRZEŁOM?

Z powodu COVID-19 minionej doby zmarło 279 osób – 234 z nich miały choroby współistniejące

Na dość znacznym poziomie utrzymują się również wskaźniki zgonów – tylko ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarło 279 osób, z czego 234 cierpiały na choroby współistniejące.

Wiele osób zastanawia się – co w takim razie z obostrzeniami? Wydawało się, że kwestią czasu jest otwarcie restauracji i barów. Tymczasem istnieje groźba, że znów zamknięte zostaną niedawno otwarte miejsca. Mowa choćby o hotelach. Sam Adam Niedzielski miał jeszcze niedawno zapewniać, że jeśli liczba dobowych zakażeń przekroczy 10 tysięcy – osobiście będzie rekomendował powrót do niektórych obostrzeń.

źródło: Twitter, RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.