Potężne korki na nowej zakopiance. Jest gorzej niż wcześniej

potężne korki

Potężne korki na nowej zakopiance! Kierowcy są zdania, że jak na ten moment jest tam o wiele gorzej niż wcześniej. Problematyczne okazuje się rondo, które z nowej trasy prowadzi na stary odcinek. W kierunku Krakowa tworzą się ogromne zatory. To dopiero pierwszy z trzech zaplanowanych nowych odcinków popularnej trasy, a już pojawiają się pierwsze problemy.

Potężne korki na nowej zakopiance. Kierowcy twierdzą, że jest gorzej niż wcześniej

Zakopianka to od wielu lat zmora polskich kierowców. Najgorzej bywało tam rzecz jasna w weekendy, wakacje czy przed i po okresach świątecznych. Generalizując – wtedy, gdy ludzie tłumnie uderzali do zimowej stolicy Polski, jak często nazywane bywa właśnie Zakopane. Komfort poruszania się kierowców na trasie do Zakopanego miała poprawić nowa droga. W sobotę oddano do użytku jej pierwszy odcinek, jednakże początkowe wrażenia kierujących nie zachwycają. Wszystko przez gigantyczne korki, których miało nie być, a które sprawiają, że na nowej trasie jest – zdaniem kierowców – gorzej niż przed remontem.

ZOBACZ TAKŻE: W POLSCE GRASUJE PUMA? WŁADZE WYDAŁY OSTRZEŻENIE, NA MIESZKAŃCÓW PADŁ BLADY STRACH

Za wszystko winne jest rondo. Problem potrwa do 2021, kiedy planowane jest skończenie całej inwestycji?

Jak relacjonują kierowcy, problemem jest rondo przy zjeździe na „starą” zakopiankę. A wszystko przez to, że poruszający się w stronę Zakopanego muszą na nim ustąpić pierwszeństwa jadącym z drugiej strony. Jak donosi portal rmf24.pl, budowa ponad 6-kilometrowego odcinka kosztowała około 615 milionów złotych. 

Drugi odcinek inwestycji składającej się z trzech etapów, być może oddany zostanie nawet do końca trwającego roku. Najdłużej czekać będzie trzeba jednak na ostatni, trzeci odcinek. W związku z budową długiego tunelu, ten oddany do użytku będzie być może dopiero w 2021 roku. Czy dopiero wtedy ruch się upłynni?

źródło zdjęcia: wiadomosci.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.