Kradł paliwo z koparek – Gruzinowi grozi 10 lat więzienia

Obywatel Gruzji kradł paliwo z koparek na terenach budowy. Przecinał przewody paliwowe i benzyną napełniał podstawione kanistry. Uciekał przed policją, nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy, a następnie potrącił samochodem dwóch z nich. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. 

Podczas ucieczki potrącił dwóch policjantów

Po przeprowadzonych przez policję wcześniejszych czynnościach zmierzających do wykrycia i ujęcia sprawców, funkcjonariusze wytypowali jednego z podejrzanych. Kolejnego wieczoru udali się na miejsce budowy, gdzie czekali już na sprawcę. Podczas obserwacji terenu w pewnym momencie pojawił się mężczyzna. Jak się okazało był to 49-letni obywatel Gruzji. Mężczyzna kradł paliwo z koparek oraz innych maszyn znajdujących się na terenie budowy. Przecinał przewody paliwowe i do wszystkich pojemników wlewał benzynę. Następnie włożył kanistry do samochodu i próbował uciec. Nie reagował na polecenia i okrzyki policjantów. Podczas ucieczki potrącił dwóch funkcjonariuszy. Pościg nie trwał długo, a złodziej został zatrzymany.

CZYTAJ TAKŻE: POLKI PIJĄ CORAZ WIĘCEJ ALKOHOLU. SZOKUJĄCE STATYSTYKI

 

W mieszkaniu trzymał benzynę

Gruzinowi zostały przedstawione zarzuty kradzieży wraz z włamaniem, wpływanie przemocą na prowadzone przez policjantów czynności, a dodatkowo niezatrzymanie się do kontroli. Następnie funkcjonariusze zajęli się przeszukaniem miejsca zamieszkania mężczyzny. Okazało się, że w mieszkaniu przetrzymywał większe ilości już wcześniej skradzionego paliwa. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.