Tir omal nie staranował służb ratunkowych. Szokujące nagranie z Polski

tir omal nie staranował

Tir omal nie staranował służb ratunkowych! W sieci pojawiło się szokujące nagranie, które przedstawia sytuację gdzie było niezwykle blisko ogromnej tragedii. W sieci na temat całego zajścia rozpętała się istna dyskusja, ale dogłębna analiza materiału wideo wskazuje, że winę za stworzenie zagrożenia ponosi raczej kierowca ciężarówki. Poniżej można zobaczyć nagranie.

Tir omal nie staranował służb ratunkowych. Kto ponosi winę za niebezpieczne zajście?

Ostry zakręt, śliska nawierzchnia, potężny zestaw, spora prędkość i gwałtowne hamowanie. Efektów rzecz jasna już teraz można się spodziewać. O krok od tragedii było na pewnej leśnej drodze w Polsce. Jak można przypuszczać, straż pożarna oraz policja zabezpieczały tam już inne zdarzenie drogowe. Wszystko działo się jednak przed łukiem, z którego pojazdy wyjeżdżały często ze sporą prędkością. Właśnie z niego wyjechał też rozpędzony tir, który miał wiele szczęścia, że zdołał wyhamować tuż przed pojazdami służb ratunkowych.

ZOBACZ TAKŻE: JEST GORZEJ NIŻ POPRZEDNIO. NOWA ZAKOPIANKA GENERUJE POTĘŻNE KORKI

Czy służby odpowiednio zabezpieczyły miejsce zdarzenia?

W sieci rozpętała się dyskusja na temat tego, kto w tejże sytuacji ponosi winę. Wielu internautów wskazuje, że prawdopodobnie to właśnie straż i policja nieodpowiednio zabezpieczyły miejsce zdarzenia, co mogło prowadzić do takich sytuacji jak ta opisywana. Dogłębna analiza nagrania, które można obejrzeć poniżej, rzuca jednak nieco inne światło na całą sprawę.

Otóż, w oddali na zakręcie niektórzy dostrzegli strażaka, którego widok powinien nakazywać kierowcom zachowanie szczególnej ostrożności. Co więcej, po całym zdarzeniu widać, jak strażak (którego część pewnie na początku nie dostrzegła) przybiega zza naczepy ciężarówki, która stanęła w poprzek jezdni. Świadczy to zatem na pewno o tym, że przed zakrętem stała osoba oddelegowana przez służby ratunkowe. Wychodzi więc na to, że to kierowca tira zbagatelizował obecność strażaka i nie zachował wymaganej ostrożności.

Tir omal nie staranował służb ratunkowych – WIDEO

Poniżej można zobaczyć wideo z całego zajścia, które opublikowane zostało w serwisie YouTube. Na sam widok można dostać gęsiej skórki.

źródło zdjęcia: youtube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.