Potężna eksplozja składów amunicji na Syberii [WIDEO]

potężna eksplozja magazynów

Potężna eksplozja składów amunicji na Syberii. Wszystko zaczęło się od pożaru, który wybuchł w Kraju Krasnojarskim. Sytuacja jest na tyle poważna, że ewakuowano ludność z promienia 20 kilometrów. Wstrzymano też pracę w pobliskich fabrykach. Nieoficjalnie mówi się o jednej ofierze śmiertelnej, jednak informacje te dementuje rosyjski rząd. Cały region objęty jest stanem wyjątkowym.

Potężna eksplozja składów amunicji na Syberii – wideo z momentu wybuchu

Sytuacja jest bardzo poważna. Do eksplozji i wybuchów dochodzi w promieniu aż 30 kilometrów od bazy wojskowej, w której wybuchł pożar. W tym rejonie zamknięto też przestrzeń lotniczą. Ewakuację natomiast zarządzono w obrębie 20 kilometrów od miejsca zdarzenia. Podaje się, że ludzie opuszczają aż 5 miast. Władze informują, że sprawy nie wyglądają dobrze. Akcja gaśnicza jest wielce niebezpieczna, a udział w niej biorą dwa pociągi gaśnicze a także 14 specjalnych robotów. Obecność ludzi w epicentrum wybuchu, mogłaby okazać się tragiczna. Poniżej można zobaczyć film, który opublikowano tuż po tragedii. Czujne oko kamery zarejestrowało potężny wybuch w składzie amunicji. Ogromne wrażenie robi fala uderzeniowa, idealnie zarejestrowana na nagraniu:

Zabójcze odłamki latają na odległość 15 kilometrów

Sprawa jest poważna przede wszystkim ze względu na skalę wybuchu. Odłamki z amunicji spadają nawet 15 kilometrów od miejsca eksplozji. Są one śmiertelnie niebezpieczne dla ludzi. Co ciekawe, nieoficjalnie podawało się, że jedna osoba w wyniku wybuchu poniosła śmierć. Wszystko dementuje jednak rosyjski rząd.

Poza tym, 8 osób miało odnieść obrażenia. 3 z nich wylądowały w szpitalu, natomiast pozostałym pomocy udzielono na miejscu. Patrząc na siłę wybuchu – można tutaj mówić o sporym szczęściu.

ZOBACZ TAKŻE: CZY WYCIECZKI DO CZARNOBYLA SĄ BEZPIECZNE?

źródło zdjęcia: reuters

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.