Poruszenie na granicy – uchodźcy informują: „białoruscy funkcjonariusze przygotowują nas do siłowego przejścia”! [WIDEO]

Uchodźcy na granicy

Kolejne niepokojące informacje prosto z przejścia granicznego w Kuźnicy. Obecnie na granicy polsko-białoruskiej trwa próba nielegalnego wejścia na teren Polski. Uchodźcy informują, że białoruscy funkcjonariusze pomagają im w forsowaniu granicy. Dowozili drewno, przecinaki, sprzęt do niszczenia ogrodzenia, a nocą nakłaniali do przedzierania się przez granicę.

Najnowsze doniesienia z granicy

Sytuacja na przejściu granicznym w Kuźnicy w dalszym ciągu jest bardzo niestabilna. Straż Graniczna informuje, że grupa uchodźców koczująca w obozach postanowiła je opuścić i tłumnie ruszyć pod ogrodzenie. Nielegalni imigranci ze wschodu planują po raz kolejny forsować granicę. Ponadto, dołączają do nich kolejne grupy uchodźców. Szacuje się, że obecnie może być ich na granicy nawet około 4 tys.

ZOBACZ TAKŻE: NAJNOWSZE DONIESIENIA PROSTO Z PRZEJŚCIA GRANICZNEGO W KUŹNIKACH – TRWAJĄ PRZYGOTOWANIA DO FORSOWANIA GRANICY! [WIDEO]

Uchodźcy planują siłowe przejście przez granicę

Mimo, że liczne linie lotnicze oficjalnie poinformowały o zakazie transportu m.in. Afgańczyków i Irakijczyków do Mińska, na granice docierają kolejne grupy migrantów. Jeden z nich w rozmowie z Radiem Swaboda poinformował, że białoruscy funkcjonariusze w nocy nakłaniali uchodźców, aby „przecinali ogrodzenie i przedzierali się dalej”.

Rozmówca dodał również, że transportowano migrantów znajdujących się wgłębi lasu na granicę. „Główne przejście” zaplanowano na godzinę 11, czyli 9 czasu polskiego.

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało:

Głównie kobiety i dzieci są zmuszane do podejścia przed ogrodzenie, by białoruskie media mogły przygotowywać swoje propagandowe materiały.

źródło: Straż Graniczna, Radio Swaboda, Polsat News

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.