Najnowsze doniesienia z granicy polsko-białoruskiej – trwają przygotowania do forsowania granicy! [WIDEO]

Najnowsze doniesienia z granicy polsko-białoruskiej

Najnowsze doniesienia z granicy polsko-białoruskiej! Nielegalni imigranci od rana tłumnie gromadzą się na zamkniętym od kilku dni przejściu w Kuźnicy. Dołączają do nich kolejne grupy imigrantów z Bliskiego Wschodu. Szacuje się, że ich liczba może sięgać nawet kilku tysięcy. Z informacji Straży Granicznej dowiadujemy się, że przygotowywana jest próba forsowania granicy, a wszystko odbywa się pod nadzorem białoruskich służb. 

Sytuacja na granicy

Wydarzenia, które od kilkunastu dni mają miejsce na granicy polsko-białoruskiej budzą liczne obawy. Przypomnijmy, że na granicy tłumnie zbierają się imigranci z Bliskiego Wschodu, głównie Afganistanu, Iraku i Jemenu, którzy chcą nielegalnie chcą dostać się do Polski, by ostatecznie osiedlić się w Niemczech. Niektórzy z uchodźców zapowiadają, że ich celem jest nawet Wielka Brytania. Po licznych próbach forsowania granicy i nieudanych próbach przekroczenia granicy, liczba nielegalny imigrantów na granicy wciąż rośnie.

ZOBACZ TAKŻE: NERWOWO NA GRANICY – BIAŁORUSINI NISZCZYLI OGRODZENIE, A MIGRANCI MAJĄ GRAZ ŁZAWIĄCY! [WIDEO]

Trwają przygotowania do forsowania granicy

Najnowsze doniesienia z granicy polsko-białoruskiej nie napawają optymizmem. Straż Graniczna poinformowała, że obozowisko znajdujące się przy zamkniętym od kilku dni przejściu w Kuźnicy niemalże opustoszało. Zdecydowana większość uchodźców od rana tłumnie zbiera się tuż przy ogrodzeniu, celem kolejnego forsowania granicy. Okazuje się, ze cała akcja odbywa się pod bacznym okiem białoruskich służb.

Ponadto z najnowszych doniesień wynika również, że na granicę docierają kolejne grupy uchodźców, którzy legalnie dostają się na Białoruś. Imigranci opłacają „wycieczki” zakupione w „biurach podróży”. Prawdopodobnie uchodźcy korzystają z nich mając nadzieję, na bezproblemowe dotarcie na zachód Europy. Po przyjeździe na Białoruś są kierowani na granicę z Polską, gdzie sytuacja staje się coraz bardziej napięta.

 

źródło: Straż Graniczna, twitter.com, Instagram KiKŚ

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.