Polskie Stonehenge – magiczne miejsce, z którego nie można zabierać kamieni! Czym to grozi?

Polskie Stonehenge

Polskie Stonehenge podobnie jak i Brytyjskie kryje sporo tajemnic. Mimo, że rozmiary obu monumentów trudno porównać, warto poznać historię polskiego zabytku. Co ciekawe, kaszubskich kamieni pod żadnym pozorem nie można zabierać, ponieważ może obrócić się to przeciwko nam.

Polskie Stonehenge

O brytyjskim Stonehenge słyszał chyba każdy. Jego ogrom, a także zdumiewająca historia i liczne tajemnice sprawiają, że jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji na całym świecie. Jak się okazuje, Polacy wcale nie muszą wyjeżdżać z kraju, aby obcować z niezwykle ciekawymi okazami.

ZOBACZ TAKŻE: PRZEŁOM W SPRAWIE ZAGINIĘCIA MADELEINE MCCANN? NA JAK WYCHODZA KOLEJNE FKATY!

Na Pojezierzu Kaszubskim znajduje się miejscowość o nazwie Węsiory. Zaledwie 1,5 km dalej znajdziemy polskie Stonehenge, czyli zbiór tajemniczych kamieni ułożonych na planie okręgu. Kamienne kręgi znajdują się nieopodal Jeziora Długiego, w pobliskim lesie. Turyści zwiedzający to miejsce relacjonowali, że czuć tam niezwykłą aurę, a panujący tam klimat może wzbudzać u niektórych dreszcze.

Polski Stonehenge

Konstrukcja powstała ponad 2 tys. lat temu. Cały kompleks składa się z trzech kamienistych okręgów oraz dwudziestu kurhanów. Miejsce to wielokrotnie było badane przez licznych ekspertów i archeologów, którzy stwierdzili jego funkcję. Okazuje się, że polskie Stonehenge było niegdyś miejscem spotkań i zgromadzeń. Ponadto obserwowano stąd niebo, a także… chowano zmarłych. Podczas badań odnaleziono tam 110 grobów. Kompleks prawdopodobnie został stworzony przez Gotów, którzy w tamtym czasie zamieszkiwali te ziemie.

Zjawiska paranormalne

Wiele osób relacjonowało, że w okolicy kamiennych kręgów dochodzi do zjawisk paranormalnych. Inni zaś wierzą, że miejsce to ma moc uzdrawiania. Eugeniusz Leciej, członek Stowarzyszenia Badań Kamiennych Kręgów opisał na swoim blogu niesamowite zjawisko, którego był świadkiem.

W piątek o godz. 14:30 otrzymałem telefon od Jurka Tomczyka, sympatyka naszego stowarzyszenia, który akurat był w Węsiorach. Obserwował wraz z grupką ludzi ciekawe zjawisko. Wokół słońca pojawił się pierścień podobny do halo, w środku pierścienia poruszał się jakiś obiekt. Jurek pytał mnie, czy w Gdyni obserwujemy to samo zjawisko, lecz tutaj nic się nie działo podobnego. Ostatni telefon był o 15:40 i dalej to zjawisko występowało. Zadzwoniłem do Kazika Kamińskiego (właściciela parkingu w Węsiorach), który w rozmowie telefonicznej przekazał, że obserwuje to zjawisko. Był mocno podekscytowany – napisał Leciej.

To wciąż nie koniec zaskakujących informacji. Niektórzy twierdzą, że kamienie znajdujące się w polskim Stonehenge mają niesamowitą moc. Należy jednak pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie zabierać ich ze sobą, ponieważ może to skutkować licznymi niepowodzeniami. Ponadto na miejscu znajduje się ostrzeżenie:

Może wystąpić przeładowanie energią, jeżeli poczujesz się źle – wyjdź natychmiast z kręgu.

Co o tym myślicie?

 

źródło: turystyka.wpl.pl, podroze.gazeta.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.