„Nowe 500 plus” – rząd da 12 tysięcy złotych na dziecko

nowe 500 plus

„Nowe 500 plus” już niemal pewne. Wszystko wskazuje na to, że niebawem pojawi się kolejne świadczenie, dzięki któremu rząd da rodzicom aż 12 tysięcy złotych na dziecko. Przysługiwać ma ono bez względu na osiągane przez rodziców zarobki. Wiadomo komu konkretnie przysługiwać będą dodatkowe pieniądze, oraz jak będą wypłacane. Nie wszystkim podoba się jednak pomysł kolejnego świadczenia tego typu.

„Nowe 500 plus” – rząd da 12 tysięcy złotych na dziecko

A więc jednak – wszystko wskazuje na to, że już lada moment pojawi się kolejne świadczenie przyznawane przez rząd. Ma ono wynosić aż 12 tysięcy złotych na dziecko, a wypłacane będzie – w zależności od wyboru świadczeniobiorców – przez rok, lub przez dwa lata. Pierwszy, dwuletni wariant zakłada, że rząd będzie wypłacać 500 złotych na dziecko każdego miesiąca. Można jednak zdecydować się na wariant roczny, a wtedy rząd przez rok wypłaci rodzicom 1000 złotych każdego miesiąca.

Najnowszy pakiet opiekuńczy ma dotyczyć dzieci najmłodszych. Pieniądze wypłacane będą na drugie i kolejne dziecko, ale w wieku od 1 do 3 roku życia. Warto dodać także, że w tym wypadku pod uwagę nie będą brane dochody rodziców. Oznacza to, że świadczenie otrzymać powinien każdy chętny, bez względu na osiągane zarobki. Te informacje przekazał cytowany przez o2.pl Fakt.

ZOBACZ TAKŻE: BARDZO ZDECYDOWANA INTERWENCJA POLICJI W ZABRZU. ZATRZYMANY PIŁ PIWO „0%”. INTERNATOM NIE SPODOBAŁO SIĘ ZACHOWANIE FUNKCJONARIUSZY. CZY RZECZYWIŚCIE PRZESADZILI? W SIECI POJAWIŁY SIĘ DWA ZNAMIENNE NAGRANIA [WIDEO]

Kiedy świadczenie wejdzie w życie? Znamy datę – wtedy pieniądze trafią na konta?

Wiele osób zastanawia się, od kiedy przepisy o nowym świadczeniu wejdą w życie. Portal o2.pl podaje, jakoby miało się to stać już od początku nowego roku:

Nowe przepisy mają wejść w życie 1 stycznia 2022 roku.

Co istotne, wnioski będzie można składać jedynie drogą internetową. Pieniądze wypłacać będzie natomiast ZUS. Wejście nowego świadczenia dla najmłodszych, skomentował także premier Mateusz Morawiecki. Mówił on:

Nowoczesne państwo, państwo opiekuńcze, państwo, które opiera się o dbałość o godność człowieka musi przede wszystkim dbać o rodziny. Stąd jest ten program, stąd rodzinny kapitał opiekuńczy.

źródło: edziecko.pl, o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.