Polska awansowała i w 1/8 mundialu zagra z Francją! Kiedy i o której mecz?

polska awansowała

Polska awansowała i w 1/8 zagra z Francją! Biało-czerwoni oszukali przeznaczenie i wyszli z grupy na trwającym mundialu w Katarze. Styl jednak znów pozostawiał wiele do życzenia. O tym, że okazaliśmy się lepsi od Meksyku, zadecydowała różnica strzelonych bramek. Niewiele jednak brakowało do tego, aby trzeba było spoglądać w kierunku rankingu fair-play i ilości żółtych kartek zdobytych przez poszczególne drużyny. Wiadomo już kiedy podopieczni Czesława Michniewicza zagrają kolejny mecz na mundialu.

Polska awansowała i w 1/8 zagra z Francją. Kiedy i o której mecz?

Emocje po środowym wieczorze wciąż nie opadają. Biało-czerwoni zrobili to, w co mało kto wierzył – awansowali do fazy pucharowej Mistrzostw Świata. Niestety, wiele do życzenia pozostawia jednak styl, w jakim to zrobili. Złożyły się na to trzy mecze, w tym dwa – z Meksykiem i Argentyną – w których tak właściwie, poza rzutem karnym (niewykorzystanym) nie zagroziliśmy bramce rywala. Kluczowe okazało się dwubramkowe zwycięstwo z Arabią Saudyjską.

Dzięki układowi w tabeli, do awansu wystarczał nam wczoraj remis lub niewielka porażka, z uwzględnieniem wyniku meczu Meksyku z Arabią Saudyjską. Biało-czerwoni na przerwę zeszli przy remisie, a kolejny rzut karny na tym turnieju obronił Wojciech Szczęsny. Tym razem zatrzymał Leo Messiego. Gorzej było jednak w drugiej połowie. Argentyna błyskawicznie wyszła na prowadzenie. Później rywale strzelili drugiego gola i zrobiło się bardzo nerwowo. Kibice z niepokojem nasłuchiwali wieści z drugiego stadionu, gdzie Meksyk prowadził już 2:0, a kolejna bramka eliminowałaby nas z turnieju. Szczęśliwie to jednak Arabia Saudyjska strzeliła kolejnego gola i dzięki temu wyprzedziliśmy Meksykanów w statystyce bramek, co dało nam awans do 1/8. Tam na reprezentację Polski czeka już Francja. Mecz odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 16:00. Zwycięzca zamelduje się już w ćwierćfinale. Reprezentacja Francji to aktualny mistrz świata z roku 2018.

ZOBACZ TAKŻE: Zrobiła to przy bankomacie. Wysoki mandat, przestroga dla wszystkich!

źródło: Twitter; foto; Twitter – Łączy nas Piłka

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.