Zrobiła to przy bankomacie. Wysoki mandat, przestroga dla wszystkich!

zrobiła to przy bankomacie

Zrobiła to przy bankomacie. Wysoki mandat i przestroga dla wszystkich! W sieci ostatnio bardzo głośno jest o sytuacji z miejscowości Trzemeszno w województwie wielkopolskim. To właśnie tam przy jednym z bankomatów doszło do incydentu, wobec którego kobieta otrzymała bardzo wysoki mandat. Można jednak odnieść wrażenie, że nie do końca była świadoma tego, co tak naprawdę robi. Sprawa stała się poważna, a podobna sytuacja może spotkać dosłownie każdego. Lepiej tego nie robić! Szczegóły poniżej.

Zrobiła to przy bankomacie. Wysoki mandat i przestroga dla innych. To może zdarzyć się każdemu

Bankomat to urządzenie, z którego z pewnością korzysta większość z nas. Warto więc zapoznać się z historią pewnej kobiety, która dopuściła się przy maszynie zachowania, jakie skutkowało koniecznością zapłacenia wysokiego mandatu. Opisywane zajście miało miejsce w miejscowości Trzemeszno w województwie wielkopolskim. Jak relacjonuje serwis o2.pl, doszło tam do przywłaszczania banknotu o wartości 100 złotych.

Wszystko zaczęło się od roztargnienia osoby, która z bankomatu korzystała wcześniej. Jedna z mieszkanek Trzemeszna wybrała się po pieniądze, jednak po zatwierdzeniu kwoty (100 złotych) oraz wpisaniu pinu – kobieta zabrała z urządzenia kartę, ale nie zrobiła tego samego z gotówką. Wobec tego na kolejną osobę, która chciała wybrać pieniądze, w bankomacie czekało 100 złotych. Okazuje się, że kobieta, która znalazła w maszynie banknot – postanowiła go sobie przywłaszczyć. Niestety, było to wielki błąd. Co działo się później?

ZOBACZ TAKŻE: Kibic wtargnął z tym na boisko podczas meczu Portugalia – Urugwaj. Może mieć wielkie problemy [WIDEO]

Policja otrzymała zgłoszenie o problemach z bankomatem. Po sprawdzeniu monitoringu wszystko stało się jasne

Jak czytamy w o2.pl – miejscowa policja otrzymała zgłoszenie o „nieprawidłowościach z bankomatem”. Wobec tego sprawdzono okoliczny monitoring i wszystko bardzo szybko stało się jasne. Portal Epoznan.pl przytacza wypowiedź oficer prasowej asp. sztab. Anny Osińskiej:

Chwila roztargnienia może zdarzyć się każdemu, ale jeśli zostawiliśmy gotówkę w bankomacie, to niekoniecznie musimy pogodzić się ze stratą pieniędzy. I tak zrobiła poszkodowana. Udała się do Komisariatu Policji w Trzemesznie i złożyła zawiadomienie o przywłaszczeniu 100-złotowego banknotu.

Okazało się, że rzeczywiście doszło do przywłaszczenia 100 złotych. 40-latka, która korzystała z bankomatu później, zwyczajnie zabrała ze sobą znalezione tam pieniądze. Serwis o2.pl przytacza wypowiedź miejscowych policjantów:

Funkcjonariusze na podstawie zabezpieczonego monitoringu ustalili sprawczynię, którą okazała się 40-letnia trzemesznianka.

Wszystko zakończyło się dotkliwym mandatem. Gdy funkcjonariuszom udało się ustalić, kto odpowiada za przywłaszczanie banknotu – osobie tej wlepiono wysoki mandat opiewający na kwotę 500 złotych. Ponadto kobieta musiała oddać przywłaszczone 100 złotych. To przestroga dla wszystkich, którzy znajdą się w podobnej sytuacji i znajdą w bankomacie nieswoje pieniądze.

źródło: o2.pl, epoznan.pl, Facebook – KPP Gniezno; foto: KPP Gniezno

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.